Hírek
Hírek : Cornexi:Örömjáték a szezonzárón

Cornexi:Örömjáték a szezonzárón

2006.05.19. 20:49

Az időpontváltozás és az egy időben zajló sportesemények ellenére szépszámú közönség előtt játszotta le a Cornexi-Alcoa-HSB Holding az idény utolsó mérkőzését. Szabó Edina tanítványai igazi „cornexis” teljesítménnyel, a Hódmezővásárhely 14 gólos legyőzésével köszönték meg a szurkolók egészéves támogatását.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Liss-Hódmezővásárhelyi NKC SE 41-27 (20-15)

Székesfehérvár, 700 néző
Vezette: Pech, Vágvölgyi

Cornexi: Fekete és Trimmel (kapusok), Balogh B. 8, Kordyuk 8, Kenyeres 6, Szabó V. 5, Pádár 3, Tápai Sz. 3 (2), Tilinger 3 (3), Vaszari 3 (1), Őri E. 2, Tápai A.
Vezetőedző: Szabó Edina

Hódmezővásárhelyi NKC SE: Körmöczi és Scholtz (kapusok), Wolf 7 (2), Jenőfi 5, Jókai 4, Nikolayenko 4 (1), Gaál 3, Ancsin 2, Gagyi 1, Bloj 1, Dobó, Fehér, Mucsi, Sipos.
Vezetőedző: Buday Ferenc

Kiállítások: 8 perc; 6 perc
Hétméteresek: 8/7 (Tápai Sz. hagyott ki egyet); 3/3
Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-3, 10. perc: 7-6, 15. perc: 10-8, 20. perc: 12-10, 25. perc: 21-16; 35. perc: 24-17, 40. perc: 27-20, 45. perc: 31-22, 50. perc: 35-23, 55. perc: 39-24.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:
„Szépen akartunk búcsúzni a hazai közönségtől, ami nekem azt jelentette, hogy egy lelkes, harcos és motivált csapat képét mutassa ma a Cornexi. A rájátszás más mérkőzéseihez hasonlóan most is lehetőséget adtam sok fiatalnak. A rutinnal rendelkező, kulcsszerepet játszó játékosaink, mint Balogh Bea, Kenyeres Fanni, vagy Elena Kordyuk pedig remek teljesítménnyel segítették, hogy ez valóra is váljon, azaz a fiatalok nyugodt körülmények között játszhassanak.

Szabó Vali hozzáállását külön kiemelném, mivel, bár régóta tudja, hogy elhagyja Fehérvárt, mégis az utolsó pillanatig küzdött a csapatáért. A mai teljesítménye is szép volt, hiszen az Eb-selejtezők miatt kiesett Sonata Vijunaite helyén egyedül maradt a beálló poszton, de védekezésben és támadásban is megállta a helyét.

Azt is tudtuk, hogy Sugár Tímea nem fog ma védeni a sérülése miatt, ezért Fekete Csilla és Trimmel Brigitta álltak kapuba, és eredményesen védtek. Szeretnénk megköszönni közönségünknek az egész évi bíztatást; úgy gondolom az utolsó meccsünk szép búcsúra sikeredett.”

Tilinger Tamara, a Cornexi irányítója:
„Kicsit nehezen kezdtünk, de aztán belendült a csapat, és a félidő közepére már helyre rázódtunk. Úgy láttam, igazán formában voltak a lányok. Mindhárom gólomat hétméteresből lőttem, amire nagyon készülök mostanában, Sugár Timi külön is foglalkozik velem, taktikai tanácsokat ad a kapusok szokásait illetően.

Külön örülök annak, hogy Szabó Edina a mai mérkőzésen is tíz-tíz perces játéklehetőséget adott nekem, és fiatal játékostársaimnak, Trimmel Briginek és Tápai Andinak is, akikkel nagyon izgultunk a meccs elején, hogy sikerüljön. Úgy gondolom az ötödik hely nem olyan rossz, de egy EHF-kupagyőztes Cornexinek jobbnak kell lennie a bajnokságban, ezért azon leszünk, hogy ez a következő szezonban így legyen.”

Balogh Bea, a Cornexi csapatkapitánya:
„Egy döcögős kezdés után sikerült vezetést szerezni, ami után a játékunk is sokkal jobb volt, mint az előző mérkőzéseken, hiszen nem voltak olyan mértékű hullámvölgyek, mint eddig. Sikerült folyamatosan növelnünk a különbséget. Több kiemelkedő teljesítmény is volt, védelemben, kapusteljesítményben és támadásban egyaránt.

Mivel a rájátszást a jövő évi csapatépítés előkészületeire is szántuk, a fiataloknak több lehetőség adódott. Nagyon jól dolgoztak a csapattársakkal együtt az edzéseken, Őri Edinán kifejezetten látszik az előrelépés, voltak kimondottan jó meccsei. Sokkal több közös játékra van még szükség ahhoz, hogy még eredményesebbek lehessünk jövőre.”