Régebbi cikkek : Hírek 2007.10.01 -2007.11.20. között

A Vecsésiek kérésére a csütörtöki edzőmérkőzés elmaradt ! Pénteken Jászberényben játszik csapatunk .

Két csapattal megyünk  . "A" sorunk a Jászberény 1997 -es  ,  "B" sorunk a Jászberény 1998 -as csapatával mérkőzik .

Jövő heti program (10.29.-11.04)

Hétfő 14:30 - 16:30 edzés , kedden 15:00 -tól atlétika edzés .

Szerdán 15:30- 17:30 edzés .

Csütörtökön 10:00 kezdéssel Vecsésen játszunk a Vecsés 1996-os csapata ellen 3/4 pályán . Ide csak 11 fő jön , indulás 09:00-kor . Pénteken edzőmeccs mindenkinek Jászberényben 09:30-kor , indulás 08:30-kor.

Jövő heti program (10.22.-10.28)

Hétfő 14:00 - 16:00 edzés , kedden 15:00 -tól atlétika edzés .

Szerdán 16:00- 18:00 és csütörtökön 16:00 - 18:00 edzés . Szombaton 15:30 - 17:30 -ig edzés .

Vereség 3/4 pályán a Vecsés 1996-os csapatától!

Első 3/4 pályás mérkőzésünkre készültünk csütörtökön, ahol az ellenfél a Vecsés 1996 -os csapata volt . Ellenfelünk az NB II -es nagypályás bajnokságban szerepel elég jó eredménnyel , így azt már tudtuk hogy nem lesz egyszerű dolgunk . Ráadásul az alapemberek közül Sárai Zoli és Vas Vencel is lebetegedett , de legalább a fiatalok is megmutathatták  tudásukat (nem is okoztak csalódást) . Csapatunknak kissé szokatlan volt a nagy terület , de helyenként megpróbáltak játszani , jók voltak a labdakihozatalok. Bár néha feleslegesen kapkodtunk , nagyon jó benyomást tett a csapat , nagy volt a küzdés és az iram . Az első félidőben a vendégek kihasználva figyelmetlenségünket kétgólos előnnyel fordultak . A második részben is jól tartottuk magunkat próbáltunk játszani , voltak lehetőségeink  , de egy szép akcióból kialakult a 0:3 -as eredmény, megérdemelt vendégsiker született . Egy nagyon jó csapat ellen játszottunk egy jó mérkőzést , amiért köszönet a Vecsésieknek . Remélem még tudunk velük játszani, mert nagyon hasznos mérkőzés volt.

A múlt heti terheléses vizsgálatok után kemény hét elé nézünk . Hétfőn 16:00 -18:00 edzés , kedden 15:30- 17:15 atlétikai edzés és 16:30-kor szülői is lesz a pályán többek között a terheléses vizsgálat eredményeivel.

Szerdán 16:00-18:00 edzés , csütörtökön 3/4 pályán edzőmérkőzés a Vecsés 1996-os csapata ellen Monoron 16:00 kezdéssel . Szombaton 14:00-kor találkozunk a pályán, mert a hazai felnőtt bajnokira mi adjuk a labdaszedőket .

Szombat este Utánpótlás spotbál lesz . Az apukáknak terheléses felmérővel :))) . Bizunk benne , hogy ott is olyan kiváló eredmények fognak születni , mint a gyerekeknél !!!

Vereség Vecsésen !!

Pénteken öt 1999-es fiatallal felálló "B" csapatunk Vecsésen szerepelt edzőmérkőzésen ! Ifjoncaink nagyon megilletődötten és sok hibával kezdték a mérkőzést. A hazaiak kihasználták ezt, és negyedóra elteltével megérdemelt kétgólos vezetést szereztek . Ezután kissé magunkra találtunk , kiegyenlített lett a játék és a félidő vége előtt sikerült szépíteni .  A második félidőben viszont már bátrabbak voltunk , irányítottuk a játékot , bár nagyon sok volt a hiba. Bár helyzeteink megvoltak , de sajnos a szépítés nem sikerült , így vereséget szenvedtünk egy kiegyenlített mérkőzésen . Sajnos nem tudtuk megismételni az elmúlt hetek játékát , nagyon sok hibával, kapkodva játszottunk. A küzdeni akarással viszont nem volt baj a hibákból meg tanulni lehet .

A pénteki edzés és szülői elmarad , mivel a terheléses eredmények csak a jövő héten lesznek meg ! A "B" keretnek a Vecsés elleni mérkőzés pénteken változatlan időben lesz . Legkésőbb 14:45-re legyen a keret Vecsésen a pályán !

Győzelem az 1997-esek ellen  !

Tegnap "B" sorunk edzőmérkőzést játszott Robi bácsiék 1997-es csapata ellen . A kicsik nagyszerűen küzdöttek , helyenként jól is játszottak . A 2*25 perces találkozón csapatunk 3:1 -re megérdemelten győzött . Ugyanezzel a kerettel megyünk Vecsésre pénteken .

A jövő heti program :

Hétfőn "B" sorunk 16:00 - kor az 1997-es csapatunk ellen játszik edzőmérkőzést .   Keret : Sztahó, Hunka, Zákó, Hegedűs, Fehér, Varga, Gyulai, Durázi, Erdélyi, Bekker.   A többieknek 16:30-tól edzés .

Kedden 15:30 -tól atlétikai edzés .

Szerdán és csütörtökön terheléses orvosi vizsgálat a TF-en .

Pénteken Vecsésen 15:15 -kor játszik "B" sorunk a Vecsés 1998 csapata ellen . A keret megegyezik a hétfőivel. Indulás  14:30-kor .  A többieknek 17:15-kor edzés.

Pénteken 18:30-kor szülői értekezlet lesz a pályán !!!!

Nagyszerű mérkőzések a Videoton 1997-es csapata ellen  !

Szombaton a Videoton 1997-es csapatát láttuk vendégül edzőmérkőzésen . Mindkét találkozó nagyon jó iramú mérkőzéseket hozott. Mindkét csapatunk 2*30 percet játszott . Az "A" csapatok csatájával indult a mérkőzés. Az első 10 percben határozott játékunkkal sikerült előnybe kerülnünk. Aztán kiegyenlített lett a játék, mindkét oldalon helyzetekkel, 1-1 góllal, nagyon jó irammal. A félidőben 2:1-es Monori vezetéssel zárult. A második félidő elején érthetetlen módon visszaesett csapatunk. Beszorított minket a Vidi , jobban is játszottak sikerült is az egalizálás . A félidő közepén kiegyenlítettebb lett a játék mindkét oldalon helyzetekkel. A vége előtt 2 perccel megszerezték a vendégek a vezetést, de szerencsére középkezdésből tudtunk egyenlíteni, így egy nagyon jó csapat ellen sikerült 4:4 -es döntetlent elérni !

A "B" sorok csatáját szintén mi kezdtük jobban megszereztük a vezetést , de a Vidi megfordította gyorsan a meccset . Kicsit meg voltak ijedve fiataljaink. A félidő második fele kiegyenlített játékkal telt és a félidő befejezése előtt sikerült az egyenlítés . A második félidőben nagyszerűen játszott csapatunk . Bátrak voltunk , hátul jól zártunk , a csatárok jól mozogtak, a középpálya pedig sokat dolgozott . Négy nagyon szép gólt rúgva hoztuk a második részt és megérdemelten nyertünk 7:3 -ra . Nagyszerű felkészülési mérkőzések voltak köszönet érte a Vidinek . Visszavágó november eléjén Fehérváron.

Gyorshírek :

Kapusunk Bekker Zoltán 6 hétre kidőlt a sorból, mert kapusedzésen ínszalag szakadás szenvedett. Mivel a sérült újjra kötés került, edzésre járhat a közös munkába részt vehet. Jó hír hogy meggyógyult az egy hete lebetegedett fiatal középpályásunk Fehér Farkas , a mai edzésen már ő is ott lesz. Fiatal kapusunk Sztahó Ádám is betegség miatt hagyott ki egy hetet , de ezen a héten már ő is elkezdte az edzéseket .

Október 20.-án szombaton szülők bálja !!! Csapatépítő tréning , minden szülő részvételére számítunk !

Október 10.-én és 11.-én a TF-re megyünk terheléses vizsgálatra . Pontos időbeosztást a hétvégén egyeztetjük.

A héten az edzések a szokott napokon és időpontokban lesznek .

Szombaton a Videoton 1997-es csapatával játszunk edzőmérkőzést Monoron 10:00 kezdettel . 2 sorral játszik mindkét csapat, így  4*30 perc lesz a játékidő.

Elkezdődött a Cordial Kupa

Csapatunk az első mérkőzésen 2:0 -ra legyőzte az Ikarus gárdáját . Harcosan játszottunk , sikerünk teljesen megérdemelt . Második meccsünkön is jól küzdött a csapat , de sajnos ez most kevésnek bizonyult. Ellenfelünk a Szombathely Haladás 1997 -es gárdája volt . Fizikálisan sajnos fölénk nőttek, bár próbálkoztunk ,de két jól eltalált lövéssel 2:0 -ra megérdemelten legyőzték fiataljainkat . A mai nap záró mérkőzésén majd a már csoportgyőztes és torna favoritjának számító Vasas Pasarét következik . Nem lesz könnyű dolgunk az biztos ...

Sajnos nem is volt..... 7 : 0 - ás vereséget szenvedtünk a Pasarét gárdájától . Sajnos az előző mérkőzés sokat kivett a gyerekekből. Nagyon fásultan , enerváltan játszottunk , amit a gyors és kitünően képzett ellenfél könyörtelenül kihasznált .

A vasárnapi Pásztó elleni mérkőzés tétje a csoport 3. helyének megszerzése volt . Jól játszottunk , kapufát lőttünk , helyzetet hagytunk ki , de sajnos igazolódott hogy a focit gólra játszák . Néhány perccel a vége előtt egy 30 méteres szabadrúgás hullott a kapunkba, így sajnos csak a 4. helyen végeztünk a csoportban .

A másik ágról a Csepel - Halászi gárdáját kaptuk ellenfélként . Itt is egy kiegyensúlyozott mérkőzésen szögletből kapott góllal 1:0 -ra kikaptunk . A 15. helyért játszhattunk a Vác csapatával, akit 3:2 -re sikerült legyőznünk (már 3:0-ra is vezettünk ) . Összességében egy nagyon hasznos tornán az 1997-es korosztály legjobbjai ellen játszhattunk . A megmérettetés rámutatott hibáinkra , aminek kijavítása az elkövetkező időszak feladata . Viszont a csapat küzdeni tudása , akarata mindenképp dicséretes. A vereségekből tanulni kell , de nem szabad a csapatot bántani és leírni, mint ahogy a sorozatos tornagyőzelmeket is a helyén kell kezelni .Játszottunk 5 nagyon jó iramú meccset, remekül szolgálta felkészülésünket . Köszönjük a Vasas Pasarét csapatának a meghívást és hogy részt vehettünk a tornán .

Dolgozunk tovább és még keményebben...

Elkészült szeptember hónap statisztikája .

A szeptemberi hónapban 20 nap telt el valamilyen foglalkozással (edzés, meccs, torna ) .

Az edzéslátogatottság rendkívül magas volt : 91 % . Ha ebből nem vesszük figyelembe a sérüléseket akkor pedig 96 % . Örömteli ez a nagy részvételi arány .

Felkerült az új menetrend . Lásd tervezett programok alatt.

Szombaton 09:30 -kor van indulás a Cordial Kupára , vasárnap pedig 8:45 - kor .

A hétvégén a 2 napos Cordial Kupán veszünk részt az 1997-es korosztályban . A rendkívül erős tornán a tisztes helytállás és a tanulás a cél . Szombaton 12:00-kor az Ikarus , 14:00-kor a Szombathelyi Haladás és 18:00-kor a Vasas Pasarét egy évvel idősebb gárdáival játszuk a csoportmeccseket. Vasárnap 11:00-kor a Pásztó csapatával zárjuk a csoport küzdelmeket. Vasárnap délután a helyosztó mérkőzések lesznek (mimimum 2 meccs) . A mérkőzések 1*25 percesek és a keresztpályán 6+1 fő játszik.

Keret : Bekker, Cselovszki, Erdélyi, Tóth, Vas, Sárai, Kiss, Szabó, Varga