WHAT'S UP?
WHAT'S UP? : NB1 4. forduló

NB1 4. forduló

2006.08.25. 21:07

Ismét 3 ponttal gazdagodott csapatunk. Gól szerzők között honlapunk névadója is szerepel, ugyanis a meccs első gólja az Ő nevéhez fűződik.

Már a meccs elején elkezdődött a viadal. Legelőször a kapunak háttal álló Sidibe készítette le a labdát a második hullámban érkező Tobe-nak, aki 16 méterről, középről nagy erővel lőtt a bal felső sarok mellé, majd egy keresztlabda után Halmosi 22 méterről, balról célozta meg a kaposvári kaput, amit Milinte fogta a pattogós kísérletet. Pár perccel később az előrehúzódó Kozmér 35 méterről próbált gólt szerezni, de Csernyánszki biztosan ölelte magához a merész próbálkozást. A 15. percben Bogdanovic góljával vezet a Debrecen! Sándor a térfél közepéről egy gyorsan elvégzett szabadrúgással remekül ugratta ki a szerb csatárunkat, aki maga elé engedte a labdát, a védője így nem fért hozzá, majd a kifutó Milinte mellett 12 méterről, középről a kapu közepébe belsőzött, 0-1. 2 perc múlva Dzsudzsák tért ölelő átadása után Halmosi Sidibe elé adott, aki visszagurított az érkezőknek, majd Sándor Tamás 17 méterről, jobbról kapu mellé lőtt. Ezután ismét Dzsudzsi 22 méterről, balról elvégzett, a kapu jobb oldalába tartó szabadrúgását fogta biztosan a hazaiak hálóőre. A 27. percben Andruskó jobb oldalról, a szögletzászló közeléből elvégzett szabadrúgása után a védőkről Kozmér elé került a labda, aki 23 méterről pattogós lövést küldött kapura, Csernyánszki könnyedén fogta a kísérletét. Kontraként Cucu ugratta ki a jobb szélen meglóduló Igort, aki 11 méterről, éles szögből az oldalhálóba lőtt. Egy perccel később Halmosi ápolása miatt állt a játék. A bokáját fájlaló védőt hordágyon vitték le a pályáról, helyére Madar Csaba érkezett. A meccs 38. percében Andruskó a baloldalon jó cselek után ívelt középre, Oláh 11 méterről, fejjel jócskán a kapu jobb oldala mellé trafált. Majd az első félidő lefújása előtt pár perccel ismét a hazai csapat támadhatott, Vasiljevic legurított szabadrúgását Kozmér 22 méterről lőtte kapura, a labda Sidibe lábáról Alves elé került, aki a kipattanót 11 méterről rátűzte, Roló vetődve szögletre védett. Az első játékrész utolsó percében még mindig a hazaiaknál a lehetőség, Alves forgatta meg Bernáthot a baloldalon, középre ívelése Vasiljevicet találta meg, a labda azonban kissé a középpályás mögé ment, így nem tudta megfelelően eltalálni a labdát, és közelről a kapu jobb oldala mellé perdített.  A második félidő elején két debreceni játékosunk is besárgult, először Bernáth Csaba kapott Andruskó, illetve Virág Béla szerzett Oláh buktatásáért. Az 52. percben ismét Alves kapott remek labdát a kaputól 20 méterre, majd két védő között betört a tizenhatoson belülre, a tizenegyes ponthoz érve lőtt, de a kifutó Csernyánszki túljárt az eszén, és a nagy ziccer végén szögletre mentett. Az ezt követő kontrában Sidibe kapott sárga lapot. Ezután jött egy nagy pofon a debreceni csapatnak, ugyanis az 56. percben Andruskó a tizenhatos jobb oldali csücskétől középre kanyarította a labdát, a kapura tartó lágy ívelés olyannyira meglepte Csernyánszkit, hogy az a kapu jobb oldalába hullott, 1-1! Ezt követően mindkét csapat cseréhez folyamodik. Míg nálunk Bernáth helyett Hegedűs Gyula, addig a hazaiaknál Kovácsevics helyett, aki a cseréket megelőzően sárgát kapott Dzsudzsák buktatásáért, Vargaz Zoltán léphetett a pályára. A 67. percben a kaposvári tizenhatos előtti tömörülésben a labda a kaputól 20 méterre álló Sándor elé került, aki remekül ugratta ki Leandrót, aki egy lövőcsel után a tizenegyes pontról lőtt, Milinte lábbal hárított. Pár perc múlva Alves húzta meg a labdát a bal szélen, a büntetőterületen belül, majd az alapvonalhoz érve középre gurított, a laposan betett labda Rolóról szögletre pattant. Ezt követően ismét mindkét csapat cserél, akik gólszerzőiket hozták le. Andruskó helyett a fiatal Szakály Dénes, míg Igor Bogdanovicot honfitársa Bojan Brnovic váltott. Egyre többet birtokolja a hazai csapat a labdát, ami meg is látszik abban, hogy ismét Vasiljevic gurított középre, az érkező Szakály Dénes 17 méterről csúnyán kapu mellé lőtt. Erre kontraként a kaputól 16 méterre Brnovic gurított Sidi elé, aki 20 méterről, laposan a kapu bal oldala mellé lőtt. A kaposváriak kihasználták az utolsó cseréjüket is, miután Vasiljevic helyett Huzmit küldték pályára. Ezt követő kontrában ismét egy játékosunk sárgult be Hegedűs személyében. Majd ismét Hege kerül főszerepbe, miután jobb oldali beadását követően Brnovic elé került a labda, aki mellel lekezelte azt, majd pattanás nélkül, félfordulattal 16 méterről kapura lőtte, Milinte ismét védett. A hivatalos játékidő lefújása előtt 2 perccel Kiss Zoltán góljával újra vezet a DVSC!!! Dzsudzsák vitte le a labdát az alapvonalig, majd középre ívelt, a laszti a jobb kapufa és a keresztléc találkozásánál éppen a hosszú oldalon érkező Kiss elé pattant, aki egy lépésről a hálóba passzolt, 1-2. Ezután még mindkét oldalon volt 1- 1 próbálkozás eredménytelenül. Míg tőlünk Leo rúgott kapu fölé, addig a kaposváriaknál az ifjonc, Szakály Dénes egy bal oldali szabadrúgást követően a hosszú oldalon 5 méterről fejelt a kapu bal oldala mellé.

Kaposvári Rákóczi FC - DVSC-TEVA 1-2 (0-1)

Kaposvár, 3000 néző. Vezette: Vad II (Kispál, Kis Z.)

Kaposvár: Milinte - Kovácsevics (Varga Z. 61. ) , Petrók , Kozmér , Zahorecz - Szakály P. , Grúz , Vasiljevic (Huzmi 85. ) , Andruskó (Szakály D. 73. ) - Oláh , Alves
DVSC: Csernyánszki - Bernáth (Hegedűs 57. ) , Virág , Komlósi , Leandro - Halmosi (Madar 37. ) , Kiss Z. , Sándor , Dzsudzsák - Bogdanovics (Brnovics 74. ) , Sidibe