Hírek : Az újonc jött, látott és győzött

Az újonc jött, látott és győzött

F1CHL Megane  2011.09.28. 14:54

Long Beach volt a szezon utolsó előtti állomása

Hajrájához érkezett az F1CHL Megane Trophy.A bajnokság Európát elhagyva visszatért Észak Amerikába, azon belül Houston-ba, ahol a nagyon híres Long Beach pálya látta vendégül a versenyzőket. Mivel év elején volt már egy verseny ebben az országban, (Watkins Glen) ,így hivatalosan ez a megmérettetés Észak Amerikai Nagydíjként vonul be a sportévkönyvekbe( Watkins Glen volt hivatalosan az Egyesült Államok Nagydíja).Ezúttal 7 versenyző adta le a nevezését a viadalra, volt egy újoncunk Fodor Zoltán szerepében, és volt egy visszatérnők is Varga Károly, aki a szezon Európai szakaszát teljes mértékben kihagyta, most azonban visszatért. Nagy Ferencnek ezúttal elfoglaltságai akadtak, így nem tudott megjelenni a megmérettetésen.
Az edzéseken és a felkészüléseken már látszott ,hogy Fodor Zoltán fogja diktálni a tempót, nem tudott vele azonos köröket produkálni a mezőny egyetlen tagja sem. Mögötte elég nagy tömörülés alakult ki, ami elég meglepő volt, hisz ugyan nem ez a legtechnikásabb utcai versenypálya ,amit valah építettek, de a szakertők azért így is nagyobb különbségekre számítottak.
Az időmérő edzés be is söpörte az újonc, mögötte Dévényi,Szücs,Tábori Roland, Tábori Norbert,Varga,Katona sorrend alakult ki.

Az első versenyt Dévényi nyerte, aki elég agresszívan le tudta rajtolni Fodor Zoltánt. Ha ez még nem lett volna elég baj az újoncnak, később még a Katona-Tábori Norbert duóval is meggyűlt a baja (így maradt a 4. hely), utóbbival a dobogóért folytatott csatában meg is pördült. Katona Tomi remek rajtjának köszönhetően sokáig a 2. helyért volt harcban, ám végül győzött a tempófölény, és Norbi behozta az autóját a 2. helyre.Hátrébb a balszerencsés Misi Karesz táraságában töltötte a futamot és bár végig gyorsabb volt nála előzni nem tudott.Roland összetörte az autóját egy Karesszal szembeni párharc alkalmával ,így ki kellett állnia.

A második versenyen aztán olyat láthatott a publikum, amely talán a 2006-os Forma-1-es F1CHL-es szezonra emlékeztetett. Az első két rajtnál repkedő alkatrészek, füst,port, megpördült, összetört autók. A harmadik és egyben végleges rajt sem sikerült jobban, így az ezen hétvégén magához képest nagyon összekapott Roland már az első kört sem tudta befejezni (Misit Fodry meglökte, Karesz pedig a külső ívről ütközött vele).Volt még egy kieső, a visszatérő Karesz autója is már a rajtnál megsérült, később még tovább aprította a karosszériát, és 4 körrel a vége előtt ő is kiállni kényszerült. Hiába a hivatalos 6. hely, mivel 4 kört kapott az élen záró versenyzőtől, ezért nem járt pont. A győztes versenyzőt pedig, ahogy már a címben is szerepelt, Fodor Zoltánnak hívták, aki hatékony és agresszív rajtjának köszönhetően hamar az élre állt, és ezt a pozíciót magabiztosan meg is őrizte a célig. Mögötte a Norbi-Zoli duó ért be, a bajnokság éllovasa ,így megtarthatta a vezető pozícióját az utolsó futam előtt. Ezt annak köszönhette, hogy a futam elején áthámozta magát Tomin, ami Zolinak csak a futam későbbi periódusában sikerült. Misi ,aki ezúttal is balszerencsés volt, egy 5. hellyel lett gazdagabb, így utolsóként intette le a kockás zászló, de 2 bajnoki pontot ismét sikerült gyűjtenie.
A bajnokság Ausztráliában zárul, Calder Parkban 2011. szeptember 28.-án. A bajnoki cím még teljesen nyitott Tábori Norbertnek 94 pontja van, Dévényi Zoltánnak pedig 92. Ebben már a mínuszolások is bele vannak számolva, az összpontszám 101-96. A bajnokság 3. helye matematikailag is Tábori Rolandé, viszont a 4. helyért elég komoly csata fog dúlni Szücs Misi és Katona Tomi között. Nagy Ferenc egy zolderhez hasonló teljesítménnyel még akár bele is szólhat ebbe a csatába, de hátrafelé is tekintenie kell, mert ha Fodor Zoltán ezúttal is tud futamot nyerni, akkor a mínuszolásnak köszönhetően még megelőzheti a veterán versenyzőt. Varga Károlynak elég nagy bravúrra lenne szüksége, hogy elkerülje az utolsó helyezést (ami jelen állás szerint a 7.). Ha hinni lehet a híreknek, akkor elképzelhető ,hogy Ausztráliában két újonc versenyző is rajthoz fog állni, de ezek egyelőre nem megerősített információk.Viszont ha sikerül, akkor nem a 7. lesz a bajnokság utolsó összetettbeli pozíciója...

NYILATKOZATOK:

Tábori Nobert-FreeF1:

Q: Szoros és izgalmas volt, a végén lett volna még egy utolsó lehetőségem, de jött Eagle egy gyorskörre el kellett engednem, így lecsúsztam pár másodperccel az utolsóról, így mittom én, 5. asszem
R1: Rajtom jól sikerült aztán pedig Tomikával csatáztunk egy hatalmasat. Sikerült párszor megelőznöm, de aztán Ő visszajött mindig. Egyszer csak sikerült megelőznöm. Végén pedig Fodry próbált megelőzni, védtem a belsőt, kis kocc, megforog, nem érzem magam hibásnak benne egyáltalán.
R2: Rajt valami katasztrófa, inkább hátul kimaradtam belőle, jobban is jártam. Végül vhogy a 2. helyre keveredtem fel, melyet csak tartani kellett. Bull "sajnos" 3. lett, de egyáltalán nem gond, a végére lesz izgalom:)

Katona Tamás-Skyline:

Gyak: Tudtam h nem leszek jó, de hogy ennyire...
Qual: Nem sikerült egy normális kört se menni, utsó hely.
Race1: Jó rajt, sokáig tudtam tartani a 2 helyet, de végül megelőzött Fodry és Free is. Végül Fodry meforgott, szerencsés 3. hely.
Race02: Rajtok viccesek voltak, mert ha elöszőr el tudtunk jönni, akkor másodszor mért nem? Mind1. Jó volt minden mindaddíg míg meg nem prdültem, aztán hülyét kaptam. Végül 4. hely, amit elég jó, ahhoz képest h a kocsi mindenhol sárgán világított és melegedett a gumi jobb elől.
Sry Bull a pördülésért.
Várom a kövi futamot.
Béke

Dévényi Zoltán-Bull71:

Fodry visszatérése alaposan megkavarta az erőviszonyokat, hisz jó fél seccel gyorsabb volt nálam körönként. Az időmérőn a 2. hely volt a maximum ,így elégedett lehettem. Rajtnál éreztem ,hogy agresszívitást kéne alkalmazni, mert csak így lehet esélyem nyerni. Sikerült Fodryt elkapni, utána pedig el volt a hátam mögött a Sky,Fodry,Free 3-as, így egy biztonságos előnyt sikerült kiautózni erőlködés nélkül. Meglett a győzelem.
A második futamon a felpaprikázott mezőny mögött maradtam inkább, de ez a túlzott óvatosság sok idbe került. Tomi mögé beszorultam, és egyszer meg is pörgött előttem, amiből én jöttem ki vesztesen. Mindenképpen utól akartam érni, ez sikerült, és még az előzés is meglett. Örülök a 3. helynek, de sajnos Norbi az itt szerzett 2. helyével hatalmas lépést tett a bajnoki cím felé. Calder Park egy lutri, bárki nyerhet, nagyon szoros versenyenek lesznek, megteszek mindent, hogy én nyerjem a baj