Régebbi cikkek : Hirek 2008.07.01.-2008.08.10. -ig

Hirek 2008.07.01.-2008.08.10. -ig

2008.09.22. 07:18

Itt olvashatod a 2008.07.01. - 2008.08.10. közötti archív híreket.

Nagyszerű ezüst a Karnevál Kupán!

Csapatunk hétvégén a debreceni Karnevál Kupán szerepelt az 1997-es korosztályban ! A 2*20 perces , nagypályás mérkőzések jó erőfelmérőknek igérkeztek  . A csoportbeosztással nem volt szerencsénk , hiszen három nagyon erős csoportellenfelet kaptunk . Először a Debreceni Loki 1997 -es csapatával kezdtünk . Nem indult jól a mérkőzés . Félve játszva, keveset futva , kapkodva fociztunk és két szögletrúgás után teljesen megérdemelten  már 2:0 -ra vezettek a hazaiak .  A második félidőre nagyon összekaptuk magunkat. Elkezdtünk játszani , szépen járattuk a labdát és a félidő elején szépítettünk . A gól erőt adott csapatunknak . Teljesen átvettük a játék irányítását és 6 perccel a vége előtt sikerült egyenlítenünk is .  Továbbra is támadásban maradtunk , kapufát lőttünk helyzeteink voltak . A vége előtt 1 perccel pedig ismét sikerült betalálnunk így 3:2 -re megnyertük az első mérkőzést . Szombaton az UTE 1997 -es csapata ellen folytatódtak a csoportmeccsek . Kiegyenlített első félidő után a másodikban nagyobb sebességre kapcsolova megérdemelten győztünk  2:0 -ra . A csoportzáró találkozón az Orosháza 1997-es gárdájával kerültünk össze. Mindkét csapat nagyon hajtott , de többnyire mezőnyben folyt a játék, a kapuk csak nagyritkán kerültek veszélybe. Ezt azonban mi nem bántuk, mert a 0:0 -ás végeredmény a csoportelsőséget jelentette számunkra . A vasárnapi elődöntőben a Debreceni Sportiskola csapatával kellett szembenéznünk . Az első félidő kiegyenlített játékot hozott , helyzetek nélkül . A második félidő elején átvettük az irányítást és két nagy helyzetből egyet értékesítve megszereztük  vezetést . Az utolsó öt percben magunkra húztuk az ellenfelüket és beszorultunk . Szerencsére a fiúk nagyot küzdöttek  és sikerült megőrizni előnyünket , így bejutottunk a torna döntőjébe . Itt az első napi ellenfelünk a Loki csapata várt ránk . Sajnos erre a mérkőzésre elfáradt a csapat , nagyon sokat kivett belőlük az egy évvel idősebbek elleni játék .  Ellenfelünkön látszott, hogy nagyon vissza akar vágni a vereségért . Rögtön támadólak léptek fel és iránították a játékot . Mi nem nagyon jutottunk el a kapujukig , nem volt benne a játékunkban a gól . Az első félidő döntetlennel zárult . A második félidő elején ellenfelünk megszerezte a vezetést . Hiába próbáltunk frissíteni , támadójátékunk veszélytelen volt . A vége előtt fél perccel az újabb Loki találattal  eldőlt a mérkőzés , kikaptunk 2:0 -ra . Szomorkodásra nincs okunk , hiszen az idősebbek ellen remekül helytálltunk , nagyszerű eredmény az ezüstérem .  Nagyon hasznos mérkőzések voltak , nagyon jó csapatok ellen. Gárdánk kezd összeállni,  mindenki nagyon odatette magát a meccsekre , gratulálok a fiúknak.

A karnevál Kupa ezüstérmes csapata :
Bekker Zoltán ,  Balogh Péter , Cselovszki Ádám , Erdélyi Botond , Zsíros Marcell,  Sziklási Gergely , Sárai Zoltán , Kovács Richárd ,  Kiss Dávid , Gyulai Krisztián , Varga István ,  Hegedűs Botond , Kaszab Bence, Vas Vencel , Tóth Ádám , Szabó Erik                   Edzők : Fülöp Lajos , Bajári Tamás

Nagyon nehéz sorsolást kaptunk Debrecenben!

Megérkezett a hétvégi debreceni Karnevál Kupa sorsolása . Nem a könnyebb csoportban vagyunk az biztos .... Pénteken 14:00-kor a Debrecen-Lokival, szombat 13:15-kor az Újpest , 16:15-kor az Orosháza 1997-es csapataival játszuk a csoportmeccseket . A másik csoportba a debreceni Honvéd Olasz FS , a Kisvárda , a Debrecei Sportiskola és a San Marco Belgrád (szerb) csapatai kerültek .

Gyengécske játék győzelemmel  !

Szerdán a Vasas Pasarét gárdájához látogattunk 3/4 pályás, 3*30 perces mérkőzésre ! Nagyon álmosan kezdtünk , az ellenfelünk az első 10 percben fölényben játszott és megérdemelten szerzett vezetést . Nem találtuk a ritmust , a nagypálya után szokatlan is volt a 8+1 -es felállás . A sok hibára és pontatlan játékra azonban ez nem lehet mentség. A félidő feléhez közeledve kiegyenlített lett  a játék , majd a záró 10 perc már egyértelműen a mienk volt . Helyzeteink voltak , kapufát lőttünk, majd sikerült is egyenlítenünk , így 1:1 volt az első harmad után . A második harmadra sort cseréltünk . A friss emberek nem tudtak lendíteni játékunkon , továbbra is enerváltak voltunk , a kevés lehetőségünk - egy kivételével -  is kimaradt és megérdemelt hazai vezetéssel (3:2 a Pasarét javára) ért véget a második felvonás .   A harmadik harmadban újra visszament az első harmadot kezdő sor . Ekkor végre elkezdtünk játszani . Uraltuk a játékot , fölénybe kerültünk  és a  nagyon sok helyzetből   kettőt értesítve 4:3 arányban megnyertük a mérkőzést .  Összességében a helyzetek alapján megérdemelt győzelmet arattunk . Azonban elégedettek nem lehetünk  hiszen nagyon fásultan , sok hibával játszottunk és a helyzetkihasználásunk is nagyon gyenge volt . Péntekre nagyon össze kell kapnunk magunkat , ha sikeresen szeretnénk szerepelni a debreceni Karnevál Kupán.

A következő hét programja ( 08.04.- 08.10) !

Ezen a héten végre újra teljes lesz a keret . Nagyon sűrű hét elé nézünk .  Edzések  hétfőn 16:00-18:00 , kedden 16:00-18:00 utána sportorvosi vizsgálat és  fotózás, 18:00-tól szülői értekezlet lesz . Szerdán 17:00 -kor Pasaréten játszünk 3/4 pályás felkészülési mérkőzést a Vasas Pasarét 1998-as gárdájával. Csütörtökön 16:00-18:00 között edzés  . A hétvégén pénteken délelőtt a 3 napos  debreceni Karnevál Kupára utazunk , ahol az 1997-es nagypályás korosztályban játszunk . Elméletileg 8 csapat lesz : UTE , Honvéd O. Focisuli, Debrecen Sportiskola , San Marco Belgrád (szerb)  , Orosháza , Kisvárda , Debreceni-LOKI , Monor . A pontos menetrend és sorsolás csak keddre várható .  A pontos indulás is csak ekkor derül ki .

Nehéz győzelem !

Szombat reggel 2*35 perces mérkőzést játszottunk a monori 1996-1997-es csapattal . A nyaralók miatt még mindig sok volt a hiányzónk . A kezdetektől mi irányítottuk a játékot, de ellenfelünk nagyon megnehezítette dolgunkat . Ügyesen próbálták testi erejüket kihasználni . Szépen adogattunk , támadtunk , birtokoltuk a labdát , de a jól játszó ellenfelünk védelmét nem sikerült feltőrni . Helyzeteink megvoltak ,  amiből kettőt tudtunk is értékesíteni . Hiányzott a frissesség a csapatból és az elmúlt hetek kemény edzései meglátszottak a gyerekeken . A második félidőben tovább növeltük az iramot és ellenfelünk szinte át sem jött térfelünkre . Rengetek helyzet kimaradt , büntetőt is hibáztunk , de újabb gólt csak egyet szereztünk . A vége előtt szépítettek a nagyok , így megérdemelten nyertünk 3:1 -re a nagyon jól küzdő ellenfelünk ellen . Nagyon hasznos mérkőzés volt köszönet érte Zoli bácsiéknak . A játékkal nem volt gond , a megbeszélteket próbáltuk megvalósítani . A helyzetkihasználás viszont katasztrófális volt . Még mindig sok volt az eladott labda és a pontatlanság . Van még munka bőven ..... Hétfőn már teljes lesz a keret , mindenkinek véget ért a nyaralás .

A következő hét programja ( 07.28.- 08.03) !

A nagyon kemény munka folytatódik . Edzések a szokott időben lesznek hétfőtől csütörtökig 16:00-18:00 között . A hétvégén szombaton 08:30-kor játszunk a monori 1996-1997-es csapatával  . Sajnos  a  jövő héten sok a hiányzónk . Balogh Peti és Kaszab Bence edzőtáborban , Sziklási , Bekker és Vas nyaralni lesz .

Újabb edzőmeccs sikerrel !

Vasárnap remek időben 3*25 perces edzőmeccsen fogadtuk a szintén az NBII -es nagypályás bajnokságban szereplő REAC 1997-es csapatát . Ellenfelünk fizikális főlényét , gyors játékkal próbáltuk egyensúlyozni . Csapatunk ismét foghíjjas volt , hiszen Totti , Sziklási és  Zsíros Marci is hiányzott . és  Az első harmadot az edzőpályán játszottunk . A kis terület , a sok ütközés , test-test elleni játék miatt nem alakult ki folyamatos játék . Ellenfelünk került előnybe  , amit hamar sikerült kiegyenlítenünk. Ezután fölénybe kerültünk , helyzeteink voltak és megérdemelt 3:2-es vezetéssel vonulhattunk pihenőre. A második harmadtól már a  center pályán játszottunk . Ez meglátszott játékunkon , szépen adogattunk , fölényben voltunk , kapufákat rúgtunk , de egy kivételével sajnos az összes helyzet kimaradt . Ekkor a most debütáló Kovács Ricsi lőt egy szép gólt . Sajnos az ellenfelünk egyetlen kósza lövése utat talált kapunkba , így 4:3 -as vezetéssel fordultunk az utolsó 25 percre . Szerencsére a záró felvonásban már jobban ment a helyzetkihasználás. Rögtön az első három támadásból gólt értünk el és ezzel el is dőlt a mérkőzés . A vendégek teljesen elfáradtak és a gyors gólok után már lélekben is feladták a küzdelmet . Ami nem ment be a középső játékrészben a záró harmadban sikerült . Jól játszva magabiztosan nyertük meg a felkészülési meccset az egy évvel idősebbek ellen . Tennivaló akad még bőven , de azon leszünk , hogy a bajnoki rajtra ezeket a hibákat kiküszöböljük .

Megújul az oldal !

Új menüsor került az oldalra Bajnokság 2008/2009 néven . Itt olvashatod majd a bajnoki tabellát , a bajnoki sorsolást és a bajnoki mérkőzésekről a meccs előtt egy előzetes hírt , meccs után pedig az összefoglalót ! A közeljövőben lesz fotózás is és az új képeket is feltesszük majd .

Megkaptuk a csoportbeosztást és a sorsolást !

Megkaptuk a tervezett bajnoki sorsolást és csoportbeosztást , ami a jövő hét elejéig véglegesítésre kerül. A mostani álláspont szerint az NBII -es U13-as nagypályás bajnokság "C" jelű csoportjába kerültünk . A csoport  9 csapatos jelenleg , mert még a 10. csapat nem végleges . Az első bajnoki forduló 08.17.-én 12:00-kor lesz idegenben  . A hazai meccseket szombaton rendezzük általában dél körül. Ősszel 14 , tavasszal pedig 13 forduló lesz , mivel mindenkivel 3-szor játszunk .

Ellenfeleink :  BKV Előre (NBII) , Százhalombatta (NBII) , Gödöllő 1997 (Megyei I) , Vecsés (NBII) , Láng SK , Tököl (NBII) , Dunaújváros 1997 (NBII) , ESMTK (NBII) . Nem lesz könnyű bajnokság , de reméljük a gyerekek felnőnek a feladathoz .

Az első hét programja (07.21-07.27)

Az első héten nagyon kemény munka vár a srácokra . Edzések a szokott időben lesznek , valamint péntekre mindenkinek egy kis átmozgatás kerül a programba . A hétvégén hazai pályán fogadjuk a bajnokság másik csoportjában szereplő ellenfelünket a REAC 1997-es csapatát . A vasárnap 14:30-kor Monoron  kezdődő mérkőzés jó erőfelmérő lesz .

Elkezdődött az új szezon

Csapatunk megkezdte a felkészülését az új bajnoki évre . Vasárnap Vácon egy edzőmérkőzéssel megkezdődött a 2008/2009 -es szezon.  A Vác 1997 -es gárdája felett aratott 5:2 -es győzelem jó alap a további kemény edzésekhez .  Röviden a változásokról :

Csapatunk az U13-as NBII -es  nagypályás bajnokságban fog szerepelni . Az edzések időpontjai : hétfő, kedd, szerda, csütörtök 16:00-18:00 .  A felkészülés során több edzőmérkőzést játszunk , valamint a debreceni Karnevál Kupán is részt veszünk az 1997-es korosztályban . Részletes program a tervezett programok alatt. Gárdánk  végleges kerete is kialakult és 16 fős kerettel vágunk neki a bajnokságnak .

Akik nem velünk folytatják : Tehetséges kis kapusunk Sztahó Ádi és védőnk Zákó Peti a Robi bácsi keze alatt , az U11-es  1998-1999 -es csapathoz kerültek. Nagyon sok sikert kívánunk nekik !

Érkeztek :  A már régóta megkörnyékezett Kaszab Bence Vecsésről , a szintén vecsési kapus Balogh Peti. Nálunk folytatja a dánosi Sziklási Gergely is .  Két nagyon ügyes  fiatal is minket választott . Kovács Ricsi és  Zsíros Marcell a Dabas csapatától jöttek és a jövőben a mi gárdánka erősítik . Úgy gondolom az érkezőkkel  nagyszerűen sikerült a keret megerősítése.