Régebbi cikkek : Hirek 2008.11.01.-2008.12.31. -ig

2009.01.05. 12:53

Itt olvashatod a 2008.11.01. - től 2008.12.31. -ig az archív híreket .

A mai edzés elmarad!

A mai kinti edzés a rossz idő miatt elmarad !

Pénteken 07:45 - kor van indulás a Pest Megyei Városházára .  Akik oda jönnek azoknak legkésőbb 09:30 - ra kell ottleniük !

Szombaton 14:00- kor lesz az idei év utolsó edzése !!!!

Őszi visszatekintő !

Lassan lezárul ez az év is . Ilyenkor mindenki egy kicsit visszanéz az elmúlt időszakra . Tegyünk  mi is így.

A nyáron alaposan megerősödött keretünk . Dabasról érkezett hozzánk  Zsíros Marcell és Kovács Ricsi , Vecsésről Kaszab Bence és Balogh Peti ,  míg dánosról Sziklási Gergely. A szakmai stáb is bővült és Fülöp Lajos személyében egy nagyszerű edzőt igazoltunk . Kellett az erősítés  hiszen nagy fába vágtuk a fejszét. Elindultunk a nagypályás NBII -es U13-as bajnokságban . Sokan féltették a csapatot , hogy nagy lesz még nekik , sok lesz a kudarc . Szerencsére a gyerekek  kemény munkával felnőtek a feladathoz. Erőn felül teljesítették ezt a félévet . A felkészülési mérkőzések győzelmei és a debreceni Karnevál Kupán az 1997-es korosztályban elért 2. hely szerencsére a kételkedőket is meggyőzték : helyes választás volt , nem járunk rossz úton. A bajnokságban az előzetes célként a 3.-5. hely megszerzését tűztük ki . Ezt alaposan túlteljesítettük , hiszen 11 győzelem mellett 1 döntetlent értünk el , vezetjük a bajnokságot . Tudjuk , hogy ez egy kicsit kifutott eredmény , már jobban figyelnek ránk az ellenfelek is , mindenki minket akar megverni . Lesznek majd kellemelen pofonok is a bajnokságban , de azt senki nem vitatja ,hogy rengeteget fejlődtünk és a gyerekek remek kis csapattá kovácsolódtak . Éves teljesítményünkre a koronát a Cordial Kupa megnyerésével tettük fel . Nem az eredmény miatt . Hanem a többi szakember véleménye miatt : "a Dalnoki és a Monor játéka kiemelkedett a mezőnyből " .  Büszkék lehetünk a gyerekekre !

Továbbra is keményen , fegyelmezetten dolgozunk majd , hogy meg tudjunk felelni az általunk magasra tett mércének . A sikeres évnek szabad , sőt kell is örülni , de az előttünk álló kemény feladatokhoz ismét fel kell nőni . A sikereket nem szabad túlértékelni , de a kudarcok esetén sem kell majd a csapatot temetni . A vereségekből tanulnunk kell , hiszen ezt az őszi remek szereplést nagyon nehéz lesz túlszárnyalni . Azon leszünk , hogy ez sikerüljön ..... Kis csapatunk nevében köszönjük egyesületünk vezetőinek a segítséget . Köszönjük szponzorainknak a támogatást ! ÉS külön köszönjük a szülők rendkívül odaadó és áldozatos munkáját , akik nélkül ezeket a sikereket nem érhettük volna el .

Az utolsó hetünk  programja  ( 12.15.- 12.21) !

Elérkezett az edzések utolsó hete 2008-ban  . Kedden  17:20 - 19:00 a Nemzetőr iskolában teremedzés . Szerdán 15:50 - 18:00 szintén a Nemzetőr iskolában teremedzés . Csütörtökön  16:00 - 18:00  lesz kinti edzés a sportpályán . Pénteken a Megyeházára vagyunk hivatalosak , ahol a  Pest Megyei Sportkarácsony keretein belül az év Pest megyei sportolóit díjazzák .  Szombaton 14:00 - 16:00  kinti edzéssel és egy  szülőivel zárjuk az évet !

A következő hét programja  ( 12.08.- 12.14) !

Ezen két alkalommal teremben, két alkalommal pedig szabadtéren  leszünk . Kedden  17:20 - 19:00 a Nemzetőr iskolában teremedzés . Szerdán 15:50 - 18:00 szintén a Nemzetőr iskolában teremedzés . Csütörtökön  16:00 - 18:00  lesz kinti edzés a sportpályán . Szombaton 14:00 - 16:00 szintén kinti edzés szerepel a programban .

Változások a keretben !

Néhány változás csapatunk háza táján . A jelenlegi 16 fős csapatunkhoz , a múlt héten csatlakozott a már régóta megkörnyékezett , jó fizikumú gyömrői védőjátékos Kaszonyi Erik . Ő  hozzánk jár edzésre és már biztos hogy nálunk folytatja . Az 1999-es csapatból a rendkívül gyors Fábián Dani hetente kétszer nálunk fog edzeni . A fiatal játékos egyenlőre marad Robi bácsinál edzéseken és mérkőzéseken is .

Elmarad a mai edzés !

A csütörtöki kinti edzés elmarad . Szombaton 14:00-16:00 között az eredeti terveknek megfelelően kint edzünk a pályán .

Felcsúton jártunk !

A Monor - Felcsút utánpótlás megállapodás keretein belül Felcsúton jártunk , hogy megnézzük és megismerjük az Akadémia lehetőségeit . Egy picit más mint Monoron ..... Három nagyon jó minőségű füves nagypálya , egy műfüves nagypálya , egy műfüves keresztpálya , egy 45*25 -ös műfüves kispálya , két kispálya méretű homokfoci pálya , egy kapusedzésre szolgáló rész és különböző speciális fejlesztő pályák szolgálják a felkészülést . A gyerekeket mindenhová külön buszokkal szállítják, szervezetten folyik minden , mindenki tudja  a dolgát. Majdnem kész állapotban van a kollégiumi rész , ami szintén minden kényelmet kielégítő lesz . Reméljük csapatunkból több gyerek is közvetlen részese lehet majd ennek .

A látogatás keretein belül megmérkőztünk a Felcsút NBII U13 Közép "A" csoportjában  szereplő 1996 és 1997 -es fiatalokból álló , szintén nagypályán játszó csapatával . Sajnos nem tudtunk nagypályán játszani , mert a sok eső miatt a nagypályák játékra alkalmatlanok voltak , a műfűvön pedig kiválasztás folyt éppen .

6+1 -es felálásban egy 60*40 -es keresztpályán játszottunk 2*35 percet . Ellenfelünk egy nagyon jó fizikumú és jó erőkből álló csapat volt . Nagy küzdelem folyt a pályán , élvezetes , nagyiramú volt a mérkőzés . Mindenki játéklehetőséget kapott , hogy egy jó gárda ellen bizonyítson. Hibák akadtak a játékunkban bőven , de küzdöttünk becsülettel . A végeredmény egy teljesen igazságos 5:5 lett .

Köszönet a látogatásért és a mérkőzésért a Felcsúti Puskás Akadámiának .

Novemberi edzéslátogatottság !

November elején játékunk kissé visszaesett és már nem vagyunk 100 % -osak a bajnokságban  . Gödöllőn játszott döntetlent csapatunk .  Szerencsére ezután a rangadón legyőztük a legfőbb rivális Láng csapatát és így őszi elsőként zártuk a szezont. Edzéslátogatottságunk ismét példaértékű. A sérülések , betegségek nélküli edzéslátogatottság 98 %-os , a valós edzéslátogatottság 95 %-os volt az elmúlt hónapban.  A sérültjeink meggyógyultak , mindenki egészségesen kezdte az utolsó heteket .

A következő hét programja  ( 12.01.- 12.07) !

Ezen már teremben is leszünk és egy nagyon érdekes látogatáson is részt veszünk . Kedden  17:20 - 19:00 a Nemzetőr iskolában teremedzés . Szerdán látogatáson veszünk részt a felcsúti Puskás Akadémia meghívásának eleget téve . Indulás 11:00-kor busszal a sportpályáról . A látogatás keretein belül 14:00 -kor a Felcsút 1996 -os gárdájával játszunk nagypályás edzőmérkőzést . Ellenfelünk  az NBII U13-as bajnokság "B" csoportjában a 2. helyen zárta az őszi szezont . Csütörtökön  16:00 - 18:00  lesz kinti edzés a sportpályán .   Szombaton 14:00 - 16:00 szintén kinti edzés szerepel a programban .

A következő hét programja  ( 11.24.- 11.30) !

Ezen a héten még minden edzés kint lesz.  Hétfőn 16:00 - 18:00, szerdán és csütörtökön  16:00 - 18:00  lesz edzés .  Szombaton 13:00 -kor tartjuk évzáró összejövetelünket .  A szülők is hozzanak szerelést , mert szülők - gyerekek  rangadóra is sor kerül .

Udinese is az ellenfelek között a Cordial Kupán !

Az olasz első osztályú Udinese is résztvevője lesz a Cordial Kupa európai döntőjének .

A következő hét programja  ( 11.17.- 11.23) !

Ezen a héten még mindig kint lesznek az edzések . A bajnoki szezon véget ért , ezért a keddi edzések már nem lesznek.  Hétfőn 16:00 - 18:00, szerdán és csütörtökön  16:00 - 18:00  lesz edzés .  Szombaton is tartunk edzést 14:00 - 16:00  .

A győzelem őszi elsőséget ért !

NBII U13 Közép "C" csoport :

Monor  - BKV Előre   2 : 0   ( 0 : 0 )

Monor :  Bekker (Balogh 35. perc)  -  Cselovszki, Sziklási , Kovács,  Erdélyi  - Vas ,   Sárai (Varga 59. perc), Tóth   -  Hegedűs ( Kiss 35. perc), Kaszab (Zsíros 62. perc), Szabó (Gyulai 54. perc)

Ezen a szombaton az utolsó bajnoki mérkőzésen a jó erőkből álló BKV csapatát fogadtuk . Az óriási fizikális fölényben játszó vendégek nem igérkeztek könnyű feladatnak . Szerencsére az átlagosan egy fejjel nagyobb ellenfelünktől nem ijedtünk meg. A kezdetektől uraltuk a játékot és kihagytunk rögtön két helyzetet. A játék nem volt az igazi , hiszen többször voltunk pontatlanok , gyakran elcsapkodtuk a labdát . Mindezek ellenére ha helyzeteinket berúgjuk  többgólos előnnyel is fordulhattunk volna a félidőre . Ellenfelünk nagyon kevés veszélyt jelentett kapunkra. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsoltunk és játékunk is feljavult. Szerencsére helyzeteinkből  is berúgtunk kettőt , így a második félidő felénél már magabiztosan vezettünk . Ellenfelünk is próbálkozott az egész meccsen becsülettel , de kapunkra nem igazán jelentettek veszélyt . Az utolsó negyedórában már mezőnyjáték folyt , bár ekkor is fölényben játszottunk .  A mérkőzésen bár nagyon meg kellett érte küzdenünk , de magabiztos győzelmet arattunk , amivel őszi elsőként vonulhatunk bajnoki pihenőre .

U15 - ös mérkőzés :  Monor - BKV   1 : 6

U13-as bajnoki :  Láng - Tököl   5 : 1  ,  Dunaújváros - ESMTK  7 : 0    ,   Gödöllő - Vecsés  3 : 1

Alakul az Cordial Kupa európai döntőjének mezőnye  !

Alakul a  május végén Ausztriában megrendezésre kerülő Cordial Kupa európai döntőjének mezőnye . A 40 csapatos tornára már néhány csapat kivívta a jogot . Nézzük kik lesznek biztosan  ott  RAJTUNK kívül :

TSV 1860 Rosenheim  (német) nyerte a tiroli selejtezőt

NK Zagrab (horvát) nyerte a horvátországi selejtezőt

A Hamburg nyerte a németországi egyik selejtezőt

Résztvevő már az osztrák Rapid Wien , a címvédő  német  SSV ULM  , a német első osztályú Herta Berlin

és az angol  Luton Town .

Az már látszik , hogy rendkívül erős lesz a torna , igazi megmérettetés és élmény lesz csapatunknak.

Bajnoki eredmények !

Ezen a hétvégén a mi kedvünk szerint  alakultak az eredmények . A nagy ellenlábas Láng csapatát mi vertük meg , míg a 3. helyezett Dunaújváros is vereséget szenvedett . Így a vesztett pontokat figyelembe véve a Láng előtt négy  , a Dunaújváros előtt 7 ponttal vezetünk .

U-13  14. forduló   :  BKV - Dunaújváros   2 : 0  ,    Vecsés - ESMTK   8 : 1  ,

Százhalombatta - Tököl   5 : 1

A következő hét programja  ( 11.10.- 11.16) !

Ezen a héten még mindig korábban kezdődnek az edzések . Hétfőn 15:30 - 17:30, kedden 16:00 - 18:00 , szerdán és csütörtökön   15:30 - 17:30  lesz edzés .  Szombaton bajnoki mérkőzésen  a  BKV Előre csapatát fogadjuk  11:00 -kor . Találkozás  10:00 -kor a pályán .  Reméljük sikerül megkoronázni az őszi remek teljesítményünket .

Nagyszerű  győzelem !

Monor  - Láng SK  2 : 1   ( 0 : 0 )

Monor :  Balogh  -  Varga  (Kiss 52. perc) Cselovszki, Sziklási , Erdélyi  - Vas , Kovács , Sárai , Tóth   -  Kaszab , Szabó (Zsíros 67. perc)

Igazi bajnoki rangadó mérkőzést játszottunk szombaton . Az elején belekeztünk és rögtön egy nagy helyzetet sikerült kihagynunk .  Ezután is uraltuk a mérkőzést , bár mezőnyjáték folyt jórészt ebben a félidőben . Kimaradt még két nagy helyzet, de szerencsére ellenfelünk nem jelentett veszélyt kapunkra. Az első játékrészben nem született gól , így 0:0 -ás eredménnyel fordultunk . A második félidő eleje egy nagy vendéghelyzettel indult. Ezután ismét átvettük az irányítást és egy remek góllal a vezetést is megszereztük . Ez kissé megnyugtatta a csapatot és ha nem is mindig pontos játékkal , de enyhe mezőnyfölényben voltunk. Egy újabb kimaradt helyzet után növeltük előnyünket . Sajnos kicsit ráültünk az eredményre és egy nagy vendéghelyzet kapufával zárult. Mielőtt megnyugodhattunk volna egy buta hibából szépített ellenfelünk. Szerencsére a hátralévő  öt percben már egyik oldalon sem volt lehetőség , így 2:1 arányban megnyertük a rangadót . Nem volt könnyű mérkőzés , de a helyzetek alapján megérdemelt győzelmet arattunk egy nagyszerű ellenféllel szemben .  Ezzel óriási lépést tettünk az őszi elsőség felé.

U15 -ös bajnoki mérkőzés :  Monor - Láng    2:1

A következő hét programja  ( 11.03.- 11.09) !

Ezen a héten még mindig korábban kezdődnek az edzések . Hétfőn , kedden , szerdán és csütörtökön   15:30 - 17:30  lesz edzés .  Szombaton bajnoki rangadón a Láng csapatát fogadjuk  11:00 -kor . Találkozás  10:00 -kor a pályán .  A mérkőzés után 12:30 -kor szülői értekezlet lesz .

Bajnoki eredmény !

U-13  13. forduló   : Dunaújváros - Százhalombatta  4:1

Láng - BKV  2 : 0 , Tököl - Vecsés    0:10

Bajnoki döntetlen Gödöllőn !

Gödöllő - Monor  1 : 1   ( 1 : 0 )

Monor :  Bekker  -   Varga (Kiss 52. perc), Cselovszki  , Sziklási , Erdélyi  - Vas , Kovács , Sárai (Gyulai 63. perc), Tóth   -  Zsíros (Hegedűs 35. perc) , Szabó

Nem a legjobb előjelekkel készültünk a Gödöllő elleni vasárnapi bajnoki mérkőzésünkre . A héten többen bajlódtak sérüléssel . Nehéz mérkőzésre számítottunk és az is lett belőle.  A fizikális fölényben lévő hazaiak egy játékra igencsak alkalmatlan talajon , jól használták ki fizikális fölényüket . Az első félidőben mezőnyjáték folyt , a kapuk nem igazán forogtak veszélyben . Sajnos nagyon meddő volt támadójátékunk. A játékvezető egy ajándék büntetővel lepte meg a hazaiakat akik éltek is a lehetőséggel , így 1:0 -ás Gödöllői előnnyel fordultunk  . A második félidőben feljavultunk . A sokpasszos játékunk sajnos ezen a talajon nem működött és nagyon sok volt a hiba . A hazaiak előrerúgdosott labdákkal próbálták lebírkozni kisebb védőinket . Szerencsére komoly helyzetig nem jutottak. Nekünk megvoltak a lehetőségeink , de sajnos ezek mind kimaradtak . Ráadásul a spori egy nyilvánvaló tizenegyest sem itélt meg nekünk . A vége előtt két perccel egy kezezést már teljes joggal befújt , így büntetőből legalább az  egyik pontot sikerült elvinnünk . Ezen a mérkőzésen semmi sem sikerült .  A pálya talaja és a játékvezetői itéletek a hazaiaknak kedveztek . Mindezek ellenére csak magunknak köszönhetjük a pontvesztést , hiszen az első félidőben semmit nem tettünk a győzelemért , a másodikban pedig a helyzeteinket mind kihagytuk . Mivel ezt a játékot gólra játszák , ezért meg kellett elégednünk az egy ponttal egy jól küzdő és az előző mérkőzésünkhöz képest igencsak megerősödő Gödöllő ellenében .  Szomorúságra semmi okunk , hiszen a bajnokság elején tanuló szándékkal indultunk nagypályán és az ilyen meccseken és ilyen körülmények között lejátszott mérkőzések nagy hasznunkra lesznek .

U15 - ös bajnoki : Gödöllő - Monor  0:6

Októberi edzéslátogatottság !

Szerencsére ismét sikeres  hónapot zártunk . A bajnokságban még mindig veretlenül vezetjük a tabellát .  Edzéslátogatottságunk ismét példaértékű. A sérülések , betegségek nélküli edzéslátogatottság 98 %-os , a valós edzéslátogatottság 88 %-os volt az elmúlt hónapban.  Sajnos több sérülés hátráltatta csapatunkat . Sárai Zoli újjtörése  miatt 1 hetet hagyott ki , Kiss Dávid sérült bokája miatt 3 hetet nem edzett . Kaszab Bence is 2 hétre kidőlt a sorból, ő a vecsési bajnokin sérült meg.  Játékban és fejben egy kicsit visszaestünk , de ez természetes dolog , hiszen egy nagyon sűrű és eseménydús időszakon vagyunk túl .

Újabb bajnoki eredmények !

U-13  2. fordulóból elmaradt mérkőzés  : Százhalombatta - Gödöllő  3 : 4  ,

U13  1. fordulóból előrehozott mérkőzés : Láng - Tököl  5 : 1  . Ezzel a győzelemmel a Láng csapata állt a tabella élére .

U-13  12. forduló   : Vecsés - Dunaújváros   1:3 ,  Százhalombatta - Láng  1:6  ,   BKV - Gödöllő   5:0 , Tököl - ESMTK  2:1

U-13  11. forduló   :  Gödöllő - Százhalombatta   1:4