Régebbi cikkek : Hirek 2009.05.02.-2009.06.21. -ig

Hirek 2009.05.02.-2009.06.21. -ig

2009.06.29. 12:42

Itt olvashatod a 2009.05.02. - től 2009.06.21. -ig az archív híreket .

Heti program (06.15.-06.22) !

Elérkeztünk a bajnoki évad utolsó hétére . Nagyon fárasztó és hosszú volt a szezon , a gyerekek nagyon elfáradtak . Lesz idő a feltőtődésre hiszen 4 hét teljes pihenő vár a csapatra . A heti menetrend a következőképpen alakul:   Hétfőn , szerdán és csütörtökön edzés 16:00-18:00 .  Vasárnap tartjuk a pályán a csapatévzárót. Főzés , szülők - gyerekek rangadó . Anyukák focija .Találkozás 10:00-kor  a pályán . 06.22.-én hétfőn még egy zárómérkőzést játszunk Földesi Zoliék 1997-es csapatával 16:30-kor. Találkozás 16:00-kor .

Vereség az edzőmeccsen !

Vasárnap nagy melegben 2*35 perces nagypályás edzőmérkőzésen a Dalnoki csikócsapatot fogadtuk. Sajnos az előjelek sem voltak a legkedvezőbbek . Cselovszki , Zsíros , Vas , Sárai játékára betegségek és sérülések miatt nem számíthattunk . A sok hiányzó miatt Robi bácsitól is kölcsön kellett kérnünk és a mélyvízbe dobni a fiatal Fábián Danit . Nem indult jól a mérkőzés , hiszen a vendégek léptek fel támadólag . Aztán kiegyenlített lett a játék . Ellenfelünk egy nagy potyagóllal vezetést szerzett, majd egy szép támadásból növelték előnyüket. Mi pedig szokás szerint a helyzetkihasználásban jeleskedtünk . Négy alkalommal egyedül vezethettük a kapusra a labdát, de ezeket mind sikerült kihagynunk . A félidő vége előtt egy nagyszerű lövéssel szépítettünk , így 2:1 -es Dalnoki vezetéssel fordulhattunk . Ez a játékrész teljesen kiegyenlített játékot hozott , de a helyzetek alapján vezetnünk kellett volna .A második félidő rémálommá vált . Fizikálisan és mentálisan is elfáradtunk . Teljesen hitehagyottan , kedvtelenül , erőtlenül játszottunk . A vendégek ezt remekül ki is használták és a játékot uralva magabiztosan növelték előnyüket. A vége 5:1 lett. Mindent elmond erről a félidőről , hogy kapura nem nagyon lőttünk és a félpályát is csak elvétve léptük át . Az alapemberek hiánya a második félidei akaratgyenge játékra nem lehet magyarázat . Igaz hogy már csak átmozgató edzéseken veszünk részt és már nagyon fáradt volt ez a tartalékos csapat , de a második félidei teljesítmény mellett mindezek ellenére nem mehetünk el szó nélkül. Gratulálunk ellenfelünknek és sok sikert kívánunk nekik a tornán !

Bajnoki eredmények !

A hétvégén a 15. , utolsó  forduló mérkőzéseit rendezték  :

Vecsés - Százhalombatta  4 : 5 ,   Tököl - BKV Előre   2 : 3   ,   ESMTK - Gödöllő   3 : 7

Heti program (06.08.-06.14) !

A hétvégén véget ért a bajnokság . Az edzések június 22.-ig még lesznek  . A heti menetrend a következőképpen alakul:   Hétfőn edzés 16:00-18:00 . Kedden kettéválik a társaság . Az egyik felének edzés lesz , a másik fele a csapatnak edzőmérkőzést játszik az 1997- es csapat ellen . Mindenkinek 15:40-re kell jönnie a pályára .Csütörtökön edzés a pályán 16:00-18:00.  Vasárnap 13:30- as kezdéssel a Dalnoki Akadémia csapatát fogadjuk egy nagypályás edzőmérkőzésen . Találkozás 12:30 -kor a pályán , keretkijelőlés a csütörtöki edzésen . A bajnokságban résztvevőknek vasárnap 17:00 -kor kell a pályán megjelenni. Bajnoki díjátadás a nagycsapat bajnoki mérkőzésének szünetében .

Győzelem a tétnélküli rangadón !

NBII U13 Közép "C" csoport :

Dunaújváros  - Monor   1 : 3   ( 1 : 2 )

Monor :  Balogh (Bekker 35. perc)  -  Varga ,  Cselovszki  , Sziklási , Erdélyi  - Hegedűs (Kovács  35. perc) , Kaszanyi , Sárai , Tóth  - Kaszab , Vas (Szabó 35. perc)

A bajnokság utolsó fordulójában a bajnoki ezüstérmes otthonába látogattunk. Szerencsére az első két helyezett rangadójának már nem volt tétje. Remekül kezdtük a mérkőzést, már a második percben megszereztük a vezetést. A továbbiakban is támadásban maradtunk, helyzeteket dolgoztunk ki, de ezek rendre kimaradtak. Ebben az időszakban egyértelműen fölényben voltunk, és egy távoli lövéssel tovább növeltük előnyünket. A félidő vége előtt szépítettek a hazaiak. A gól felhozta őket és az utolsó percekre átvették a játék irányítását. A második félidőre mindkét csapat visszaesett. Többnyire mezőnyjáték folyt, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. Csapkodóvá vált a játék, egymás hibáiból éltek a csapatok. Ebben a játékrészben kevés helyzet alakult ki mindkét oldalon. A  félidő derekán tovább növeltük előnyünket és ezzel kialakult a 3:1-es végeredmény. A vége előtt még a hazaiak próbáltak szépíteni , de csak kapufáig jutottak. Összességében az első félidei játékunkkal megérdemelt győzelmet arattunk, bár teljesítményünk nagyon szezonvégi volt.

Helytállás és 6. hely Csepelen !

A Cordialra nem utazók Robi bácsi vezetésével Csepelen szerepeltek egy 10 csapatos nemzetközi tornán . Itt szintén keresztpályán és 6+1 -es felállásban játszottunk . Jól kezdtünk , de nem volt igazán szerencsénk és 2:1 -re kikaptunk a későbbi győztes Csepel - Halászi csapatától . Sajnos a következő mérkőzésen rossz játékkal 3:1-re alulmaradtunk a Pesthidegkút ellen. A harmadik mérkőzésre nagyon összekapták magukat a gyerekek és 3:0 -ra legyőzték a cseh Viktória Zizkov gárdáját. A másnapi helyosztón egy kemény mérkőzésen 2:2 -es döntetlen után büntetőkkel vertük a cseh Admira Pragát és ezzel az 5. helyért játszhattunk . Itt azonban buta hibák miatt alulmaradtunk a Jászberénnyel szemben és így a 6. helyen végzett csapatunk. Részletesebb eredmények a tornák alatt.

Közepes játék , középmezőny , felejthetetlen élmények Tirolban !

Elérkezett a várva várt nap ! A csapat eluztazott Reith -be a Cordial Cup európai döntőjére . A hosszú utazás után egy csodálatos helyre és egy gyönyörű szállodába találtuk magunkat. A torna a szombati csoportmeccsekkel kezdődött . Sajnos a nagy várakozás és a tornát körülvevő felhajtás görcsössé tette a csapatot és ez az egész tornára kihatott . A környékbeli 5-6 csapat kivételével az összes gárda selejtezőből feljutott, remek kis gárdákból állt . Az első meccsen a Nitra ellen sajnos hamar hátrányba kerültünk . A párharcokat elvesztettük , nagyon idegesen játszottunk . A vége előtt mindent egy lapra tettünk fel az egyenlítésért , de sajnos a helyzeteket kihagytuk és a kontrából az utolsó 5 percben kaptunk még három gólt  . A 0:4 -es kezdés nem igazán tett jót a csapatnak még görcsösebbek lettünk . A KAW Schwalm-Eder ellen már jobban ment a játék , de 7-8 tiszta helyzetből csak egyet tudtunk értékesíteni . Ellenfelünk viszont az egyetlen helyzetéből gólt ért el , ezért meg kellett elégednünk az 1:1 -es eredménnyel . Még így is volt esélyünk a továbbjutásra  , ehhez azonban  az Ulm ellen győznünk kellett volna. Küzdöttünk becsülettel , vezettünk 1:0-ra , majd 2:1 -re , de sajnos 3 perccel a vége előtt egy szerencsétlen góllal kiegyenlített ellenfelünk , így a végeredmény 2:2 lett . Az utolsó csoportmeccsen 0:1 -ről fordítva egy nagyon kemény meccset sikerült 2:1 -re megnyerni a Dornbirn ellen . Sajnos ez csak a csoport 3. helyéhez volt elegendő és a 17. -24. helyekért játszhattunk vasárnap . Jellemző hogy az előttünk bejutott Ulm a legjobb 8 közé jutásért kiütötte (3:0)  a végső győzelemre esélyes Rapid csapatát. Másnapra már kicsit feloldódott a görcsösség és egy fokkal jobb lett a játék . Előbb rengeteg helyzetet - egy kivételével - kihagyva és a végén egy szerencsétlen gólt kapva 1:1 -et játszottunk a Mögeldorf csapatával. Szerencsére büntetőkkel megérdemelten nyertünk. A következő ellenfelünk a Rüsselsheim csapata volt . Itt is nagyon sok helyzetet elpuskáztunk és egy fordulatos mérkőzésen 4:2 arányban alulmaradtunk . Az utolsó helyosztón az osztrák első osztályú  Grazer Ak ellen már jobban ment és 2:1 arányban győztünk .  Összességében egy parádésan megszervezett , rendkívül erős tornán sikerült a középmezőnyben végeznünk . A továbbjutásról elsősorban görcsösségünk és nemzetközi rutintalanságunk miatt maradtunk le . Nagyon jó csapatok ellen játszhattunk , akik közül 6-8 biztosan végigverné a hazai élgárdákat . A többi  15 csapat is a hazai élmezőnyhöz tartozna . Nagyon hasznos tapasztalatszerzés volt , láthattuk az ellenfelek gyorsaságát , keménységét és technikai tudását . A gyerekek nagyszerűen érezték magukat , nagyon jó csapatépítő és önnállóságra nevelő torna is volt . Szerencsére a szülők is remekül érezték magukat és nagyszerűen biztatták a gyerekeket . A köszönet nekik is jár . A tornát a St. Gallen nyerte megelőzve a Luton Town és a Herta BSC csapatait . Mögöttünk olyan csapatok végeztek mint a Vojvodina , Grazer AK, FC Zürich , Motorlet Prag

Heti program (06.01.-06.08) !

A hétvégi Cordial Cup után újra a dolgos hétköznapok jönnek . A heti menetrend a következőképpen alakul:   Szerdán és csütörtökön edzés a pályán 16:00-18:00.  Szombaton 10:00 -es kezdéssel a bajnoki ezüstérmes Dunaújváros  csapatához látogatunk .  Indulás 07:30- kor a pályáról .

A hétvégén a 27. forduló mérkőzéseit rendezték  :

Dunaújváros - Láng    2:1

Tököl - Gödöllő  4 : 2  ,    ESMTK - BKV Előre   2 : 1

Kitömtek minket Majsán !

A Tiroli utazás előtt az utolsó edzőmérkőzést játszottuk a Kiskunmajsa 1997 -es csapata ellen . Ők tavasszal veretlenek , bajnokságukba mindenkit magabiztosan legyőzve szerezték meg az első helyet . Nem a legjobb előjelekkel indultunk , hiszen Sziklási lebetegedett . Az első negyedben jól tartottuk magunkat a mezőnyben . Több nagy helyzetünk is volt , amit sajnos egy kivételével mind kihagytunk . Vitt előre lelkesedésünk , ellenfelünk gyors emberei ezt remekül használták ki és ötször megkontráztak minket . Ők viszont könyörtelenül belőték az adódó helyzeteket. Ebben a játékrészben játszottunk a legjobban , bár az eredmény 5:1 volt, de játékban és helyzetekben tartottuk a lépést. A második 20 perc elég lagymatag volt . Nyomott a Majsa és ebben a negyedben két gólt lőve , magabiztosan növelte előnyét . A harmadik negyed eleje megint jobban sikerült. Kiegyenlítetebb lett a játék , de aztán nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak és újabb két gólt lőve már 9:1 volt a javukra. Az utolsó negyed első részében bátrabban játszottunk , helyzeteink voltak , lőttünk két gólt . Sajnos a végére teljesen elfáradtunk és az utolsó 10 percben rengeteget hibáztunk hátul . 10 perc alatt sikerült öt gólt kapnunk , így egy nagyon csúfos 14:3 -as vereséget szenvedtünk . Az igazság az , hogy a gyors , rendkívül technikás játékosaikkal nem tudtunk mit kezdeni. Nagyon hasznos volt a mérkőzés , hibáinkból megpróbálunk tanulni és a hétvégéig ezen javítani . Köszönet a majsaiaknak , hogy segítették felkészülésünket .

Heti program (05.25.-06.01) !

Elérkezett a várva várt hét . Nagyon sűrű és mozgalmas lesz az biztos . Hétfőn a Cordial-os keret 17:00 -kor Kiskunmajsán 6+1 -es félpályás edzőmeccset játszik . Ellenfelünk a korosztály egyik legjobbja a Kiskunmajsa 1997 - es csapata . Indulás 15:00-kor a pályáról . Kedden és  szerdán edzés a pályán 16:00-18:00 . Csütörtökön 05:00 -kor  indulás Tirolba a Cordial Cup-ra . Az itthon maradók sem lesznek mérkőzés nélkül , hiszen ők vasárnap és hétfőn Csepelen vesznek részt egy 2 napos , 10 csapatos nemzetközi tornán . Pontos időrendet lásd a tornák alatt .

Szerencsére már páholyból nézhetjük az ezüstéremért folytatott küzdelmet . A 27. fordulóból előrehozott rangadón :

26. forduló : Láng - ESMTK    2 : 3 ,  Gödöllő - Dunaújváros   1 : 7.

Ezzel eldőlt , hogy a Dunaújváros csapata lett a bajnoki  ezüstérmes , a bronzéremet pedig a Láng csapata szerezte meg .

Sok kihagyott  helyzet , győzelem Fehérváron !

Kedd délután Fehérvárra látogattunk a Videoton 1998 -as csapatához. Kemény mérkőzésnek igérkezett , hiszen 1 évvel ezelőtti látogatásunkor egy nagyon hajtós mérkőzésen 5:3 arányban tudtunk csak nyerni . A Cordialra készülvén ez a mérkőzés is 6+1 -es felállásban, keresztpályán , 4*20 perc játékidővel zajlott. Az elején megleptek a hazaiak hiszen gyorsan vezetést is szereztek . Igaz , hogy nem figyeltek és eggyel többen voltak a pályán , de a gól az gól .... Szerencsére magunkra találtunk és gyorsan megfordítottuk az eredményt és 10 perc után már mi vezettünk 3:1 -re . Ezután szétesett játékunk . Nagyon sok volt az eladott labda , a pontatlan befejezés és ismét rengeteg kihagyott helyzet . Ennek ellenére mezőnyfölényben voltunk, többnyire a hazaiak térfelén folyt a játék . Egy kontrából a félidő vége előtt szépített a Vidi , így 20 perc után 3:2 volt az eredmény . A második negyed kiegyenlítettebb volt . Sajnos játékunk továbbra is csapkodó és pontatlan volt . Tiszta helyzeteket hibáztunk . Az iramra nem lehetett panasz és a hazaiak is nagyszerűen küzdöttek . Ez a negyed 0:0 -val ért véget . A harmadik részt nagyon jól kezdtük . Két perc alatt 2 gólt lőve tovább növeltük előnyünket . Ebben az időszakban volt végre játék és futószalagon jöttek a helyzetek . Sajnos ezek kimaradtak , de ekkor legalább látszott az elképzelés. Egy óriási hibából szépítettek a hazaiak . Ebben a részben is fölényben voltunk, nagyon sok lehetőséget elpuskázva több gólt már nem sikerült lőni  . A negyedig negyedben megtaláltuk a góllövő cipőnket . Ami idáig nem ment be az utolsó játékrészben már igen. Nagy fölényben voltunk és ez gólokban is megmutatkozott. Bár most is kimaradt néhány helyzet , de legalább játszottunk és gólokat lőttünk . A végeredmény Fehérvár - Monor   3 : 11 lett , de a helyzetkihasználáson és a sok pontatlanságon még javítanunk kell . Köszönet a Fehérváriaknak az edzőmeccsért, mert nagyon hasznos volt , megpróbálunk tanulni belőle.

Nagyszerű ezüst !

Vasárnap 6 csapatos , 3/4 pályás 8+1 -es tornára utazott  csapatunk . A keretben Balogh és Szabó kivételével nem kaptak helyet a Cordiálra utazók . Keretünket Robi bácsiékkal egészítettük ki . Kis csapatunk remekül helytállt a nagyon erős és jól szervezett kupán. Először a MAC-MTK és a Budapest Jövőért vegyes csapatával játszottunk. Kissé megiletődötten kezdtünk és ellenfelünk az első félidőben fölényben játszott . A másodikra azonban összekaptuk magunkat kiegyenlített játékot láthattunk. Sikerült is megszerezni a vezetést . Ellenfelünk nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, hátul azonban jól zártunk. A vége előtt egy perccel egy nagyon véleményes büntetőt értékesítve 1:1 -es döntetlennel zárult az összecsapás. A látottak alapján igazságos eredmény született. Második mérkőzésünkön a SZAC ellen léptünk pályára . Jól keztük a mérkőzést , bátran játszottunk és a vezetést is megszereztük . A második félidőre azonban kissé szétestünk . Csapkodóvá vált játékunk , nem tudtuk megtartani a labdákat . Az utolsó 5 percben elfáradtunk , beszorultunk a kapunk elé , de szerencsére sikerült megúszni a nehéz perceket , így 1:0 -ra nyertünk . Ezen a mérkőzésen csak az első félidei játékot és a küzdeni tudást lehet dicsérni . Mivel  ellenfeleink 0:0 -ás döntetlent játszottak egymással csoportgyőztesként jutottunk az elődöntőbe . Itt a Csepel - Halászi gárdájával kerültünk szembe. Ezen a mérkőzésen nagyon jól játszva , kezünkbe tartottuk az összecsapást . Végig vezettünk 1:0-ra , majd 2:1 -re, de sajnos a vége előtt kiegyenlített ellenfelünk , így jöhettek a büntetők . Jobban öszpontosítottunk és 2:1-re megnyerve a büntetőpárbajt megérdemelten kerültünk a döntőbe . Itt a Dalnoki Akadémia csikócsapata várt ránk . A gyerekek nagyon elfáradtak már, hiszen csak két cserével mentünk . Kezdésnél rögtön nekünk estek és gyorsan vezetést is szereztek . Hajtottunk , mentünk amennyire a maradék erőnből telt , de nagy fölényben játszott a Dalnoki. Nem tudtuk megtartani a labdát , könnyen átjöttek a középpályánkon . A vége előtt bebiztosították a győzelmet (2:0)  és teljesen megérdemelten megnyerték a tornát . Szégyenkezésre azonban nincs okunk . Többen bizonyították , hogy lehet rájuk számítani és nagyszerűen küzdve szép eredményt értünk el. Köszönet jár a szevezőknek a jól megrendezett, szinvonalas tornáért .

Heti program (05.18.-05.25) !

Ezen a héten nagyon sűrű lesz a program . Hétfőn edzés a pályán 16:00-18:00.  Kedden félpályás 6+1 -es edzőmérkőzést játszunk Fehérváron a Fehérvár 1998-as  csapatának vendégeként 18:00-kor. Indulás a Cordialos keretnek 15:30-kor a pályáról .  Szerdán és csütörtökön ismét edzés a pályán 16:00-18:00 . Vasárnap Tápiószentmártonban játszunk egy 3/4 pályás , 6 csapatos tornán . Indulás 07:30-kor . Hétfőn a Cordialos keret Kiskunmajsára utazik egy félpályás 6+1 -es edzőmérkőzésre . Ellenfelünk 17:00-kor a hazaiak nagyszerű 1997-es csapata . Indulás 15:00-kor a pályáról .

Magabiztos győzelem !

Tököl - Monor   1 : 6   ( 1 : 2 )

Monor :  Bekker (Balogh 35. perc)  -  Varga , Kaszanyi (Cselovszki 42. perc) , Sziklási , Erdélyi  - Hegedűs (Vas  35. perc) , Kiss , Tóth ( Kovács 44. perc) , Zsíros (Sárai 42. perc) - Kaszab , Szabó

Vasárnap délben nagyon nagy melegben Tökölre látogattunk a 25. bajnoki fordulóban. A hazaiak az elmúlt mérkőzéseken pontot szereztek a Dunaújváros és a Láng ellen is . Nagyon lagymatagul kezdődött a mérkőzés . Többnyire a középpályán folyt  a játék , kissé meddő monori fölénnyel . A negyedóra végén váratlanul vezetést szerzett a hazai csapat. Szerencsére örömük csak 2 percig tartott , azonnal egyenlíteni tudtunk . Kimaradt még mindkét oldalon 1-1 helyzet, majd a félidő vége előtt sikerült megszerezni a vezetést . A második félidőre magasabb fokozatba kapcsoltunk és negyedóra alatt 4 gólt lőve eldöntöttük a mérkőzést . A hátralévő időben hiába támadtunk több gól már nem esett. Közepes játékkal is magabiztos győzelmet arattunk . A nagy melegben nem igazán volt iram és a játék is csak helyenként volt megfelelő . A második félidő alapján győzelmünk megérdemelt .

U15 - ös csapatunk döntetlent ért el : Tököl - Monor 1:1 (0:1)

Bajnoki eredmények !

25 . forduló eredményei NBII U13 :  Vecsés - BKV  2:1  ,   ESMTK - Százhalombatta  4:1 , Láng - Gödöllő 0:2

Kétarcú edzőmeccs a SZAC ellen !

Szerdán a felkészülés jegyében,  6+1 -es felállással 4*20 perces edzőmeccset játszottunk a SZAC 1997 -es csapatával. Nagyon érdekes mérkőzés volt az biztos . Az első negyedben a Cordiálos játékosok szerepeltek . A kezdeti bizonytalanság , a kisebb pálya és labdaméret miatt sok hiba csúszott a játékba . Ennek ellenére nagy fölényben voltunk , ellenfelünk nem tudott a kapunk közelébe érni. 5 perc után felvettük a ritmust és szép támadásokat vezetve , nagyon sok helyzetet kidolgozva magabiztos 4:0 -ás vezetésre tettünk szert . A második 20 percre teljes csere volt, hiszen 16 mezőnyjátékossal mentünk az edzőmérkőzésre . Ebben a játékrészben nagyon sokat hibáztunk hátul . A negyed eleje még kiegyenlített volt , de a második félidei hibáinkat könyörtelenül kihasználták a hazaiak és 3:1 -re megnyerték ezt a részt. A harmadik negyedben ismét az első negyed csapata játszott. Egész más lett a játék képe . Nagy fölényben és gólerősen játszottunk és nagyon magabiztosan nyertük 4:0 -ra a játékrészt. Az utolsó negyedre a sorcsere után teljesen szétestünk . Rengeteg hibával , akaratgyengén , fegyelmezetlenül játszottunk . A próbajátékon lévők nem igazán tudták felvenni a ritmust és láthatóan kapkodva és idegesen játszottak . Ez azonban még természetes is valahol .

Összességében a végeredmény 9:7 lett a javunkra . Az első és a harmadik negyedben játszókkal meg lehetünk elégedve , hiszen 2*20 perc alatt 8:0 -ás eredményt értek el. A második negyed közepes , a  negyedik rész katasztrófálisra sikeredett . Ebben a részben annyi mentség lehet , hogy az új játékosok idegesen , izgulva , mélyen tudásuk alatt játszva szerepeltek . Viszont volt néhány játékos akinek a hozzáállásával és teljesítményével nagyon nem lehettünk elégedettek. Az elkövetkező mérkőzéseken és tornákon mindenkinek lesz alkalma a bizonyításra , javításra .

Nagyszerű csapatépítő és erőnléti kirándulás !

Vasárnap egész napos kirándulásra Kékestetőre utazott a csapat . A sípályán nagyszerű és fárasztó erőnléti edzésre is sor került. Pihenésként kisvasutazás , kirándulás, piknik és foci szerepelt még az egész napos kimerítő programban .

Heti program (05.11.-05.17) !

Ez a hét is a hónap végi Cordial Cup -ra készülés jegyében zajlik . A heti menetrend a következőképpen alakul:   Hétfőn és kedden edzés a pályán 16:00-18:00.  Szerdán félpályás 6+1 -es edzőmérkőzést játszunk a SZAC 1997-es csapatának vendégeként a Tövishát utcában 15:30-kor. Indulás 14:45-kor a pályáról. Csütörtökön ismét edzés a pályán 16:00-18:00 . Vasárnap 12:00 -es kezdéssel a Tököl csapatához látogatunk .  Indulás 10:00- kor a pályáról .

Bajnokcsapat , Bajnokcsapat !

Monor  - Dunaújváros     4 : 0   ( 2 : 0 )

Monor :  Bekker (Balogh 35. perc)  -  Kaszanyi  (Varga 60. perc) ,  , Sziklási , Cselovszki, Erdélyi  - Kovács ,  Sárai  , Tóth ,  Zsíros (Kiss 48. perc)  - Kaszab ( Szabó 63. perc) ,  Vas ( Hegedűs 60. perc )

A 24. forduló rangadóján a 3. helyezett és nagyon jó formában lévő Dunaújváros látogatott hozzánk. Az első percektől rendkívül motíváltan és nagy akarattal játszottunk . Egy gyönyörű szabadrúgásból már a 2. percben megszereztük a vezetést . Ezután is támadásban maradtunk és egy kapufával jeleztük , hogy hazai pályán kívánjuk megszerezni a bajnoki címet. Nagyon jó mérkőzés alakult ki , szokatlanul nagy irammal . Többet birtokoltuk a labdát és egy helyzetet kihasználva  tovább növeltük előnyünket . A gól  után a vendégek percei következtek és két eladott labdánkból majdnem szépítettek , de az utolsó pillanatban tisztázni tudtunk. A félidő vége előtt ismét a mi perceink jöttek egy szép lövést védett bravúrral a vendégkapus , majd egy fejes kerülte el centikkel a dunaújvárosi kaput .  A második félidő első részében többnyire mezőnyjáték folyt , a kapuk nem forogtak veszélyben . Tíz perc elteltével kihagytunk egy óriási lehetőséget , majd egy nagyszerű akció végén tovább növeltük előnyünket . Jól szűrtünk középen és a játék is megvolt . A vége előtt még kihagytunk egy ziccert , majd büntetőből megszereztük negyedik gólunkat is . Az utolsó percekben már figyelmetlenek voltunk , de a vendégek nem tudtak vele élni . Összességében egy jó iramú mérkőzésen egy nagyon jó csapat ellen , helyenként jól játszva arattunk megérdemelt győzelmet . Ez egyben azt is jelenti , hogy a további fordulóktól függetlenül megnyertük az NBII -es U13-as bajnokságot.Tettük mindezt két évvel fiatalabb csapatként.

Gratulálunk a csapatnak és edzőiknek: Fülöp Lajosnak és Bajári Tamásnak. Külön köszönet kapusedzőnknek : Gilan (Kapus)  Károlynak és egyesületünknek , valamint mindazoknak akik ennek a kis csapatnak a sikeréért dolgoztak . A legnagyobb köszönet a szülőknek jár , akik időt , pénzt, energiát nem sajnálva igazi közösségként a csapat mellett álltak .  Köszönjük.

Társcsapatunk is nagyszerű győzelmet aratott :

U15 : Monor  - Dunaújváros  3 : 0 (1:0)

U13    24. forduló : Gödöllő - ESMTK  1:7 ,  Százhalombatta - Vecsés  4:3  ,   BKV - Tököl  4:3

Edzéslátogatottság !

Az áprilisi hónapban ismét  jó volt az edzéslátogatottság . A sérülések és betegségek nélküli edzéslátogatottsági mutató 95 % volt. A valós edzéslátogatottság pedig 91 % .

Heti program (05.04.-05.10) !

Megkezdtük a felkészülést a hónap végi Cordial Cup Európai döntőjére . A bajnokság egy kicsit háttérbe szorul és mindent ennek rendelünk alá . Erőnléti és félpályás játékrendszerek kerülnek előtérbe . Edzőmeccsek és felkészülési edzések lesznek a következő hetekben . Ennek lehet , hogy kicsit áldozatul esik majd a bajnoki szereplésünk is, hiszen fáradtabbak lesznek a gyerekek .A heti menetrend a következőképpen alakul:   Hétfőn , kedden, szerdán és csütörtökön  edzés a pályán 16:00-18:00 , Szombaton délelőtt 11:00 -es kezdéssel a 3. helyezett Dunaújváros csapatát fogadjuk . Találkozás 10:00- kor a pályán . Vasárnap a Mátrában lesz edzés , aminek a pontos programja a hét második felében várható  . Edzés és egy jó kirándulás szerepel majd benne .

Cordial CUP döntőjének csoportbeosztása !

Megkaptuk a Cordial CUP európai döntőjének csoportbeosztását .