Régebbi cikkek : Hirek 2010.03.16.-2010.04.30. -ig

Itt olvashatod a 2010.03.16. - től 2010.04.30. -ig az archív híreket .

Bajnoki mérkőzést pótoltak  !

Kedden a 23. forduló mérkőzését pótolták : Vasas P. - MTK   5 : 1   !!

Heti program (04.26. - 05.02) !

A héten  ismét a megszokott program lesz.  Hétfőn edzés 16:30 - 18:30 , kedden 16:00-18:00 , szerdán 16:15 - 18:15 és csütörtökön 16:15 - 18:15 lesz az edzés  a sportpályán  . Szombaton bajnoki  mérkőzésen a   III. kerület csapatát fogadjuk Felcsúton  .  Kezdés  09:30-kor , indulás 07:00 - kor a pályáról , találkozó 08:30-kor Felcsúton .

Győzelem az UTE ellen  !

UTE - Monor    1 : 2   (1:1)

Balogh (Bekker 35. perc) - Cselovszki (Varga 35. perc) , Sziklási , Kaszanyi , Erdélyi ,  Kovács , Sárai , Tóth , Kiss  (Danyis 52. perc) , Vas ( Zsíros 55. perc) , Kaszab

Szombaton ismét ragyogó időben az UTE - hoz látogattunk a következő bajnoki találkozón . Ez sem igérkezett egyszerű mérkőzésnek , ráadásul nagyon rossz minőségű pályán kellett játszanunk . Nem kezdtünk jól hiszen egy távoli emelés rögtön az első percben a kapunkban kötött ki . Tíz percnek kellett eltelnie , míg átvettük a játék irányítását és beszorítottuk a hazaiakat . Több nagy helyzetet kihagytunk , kapufát lőttünk , 10 perc alatt magabiztosan vezetthettünk volna , de a lehetőségeket mind elpuskáztuk . A félidő vége felé egy nagyszerű kiugrás után végre sikerült az egyenlítés . A gól minket zavart meg és egy 10 perces rövidzárlat következett , amikor ellenfelünk átvette a játék irányítását . A második félidőben is támadólag léptünk fel . Többnyire az ellefél térfelén folyt a játék , kapusunknak a második félidőben nem nagyon akadt dolga . Hiába volt a fölényünk és a helyzeteink , a rossz pálya illetve a kapu előtti határozatlanság miatt nem sikerült megszerezni a vezetést . Mentünk előre és a fáradó ellenfelünk mellett a vége előtt nem sokkal sikerült értékesítenünk a sokadik ziccert , amivel megérdemelten megnyertük a mérkőzést . Nem volt egy könnyű mérkőzés , de a helyzeteinket értékesítve hamarább és magabiztosabban eldönthettük volna a találkozót .

A 23. forduló eredményei : Kalocsa - Videoton  1 : 3  ,  Csepel-Halászi - Kispest-Honvéd  0 : 2 , III. kerület - Dunaújváros   1 : 1  ,  Újbuda - Balassagyarmat  4 : 2  ,  FTC - BKV Előre   8 : 0 ,   Gödöllő - Airnergy   0 : 3

Heti program (04.19. - 04.25) !

A héten egy picit változik a megszokott program.  Hétfőn edzés 16:30 - 18:30 , kedden 17:45-19:45 , szerdán 16:30 - 18:30 és csütörtökön 16:15 - 18:15 lesz az edzés  a sportpályán  . Szombaton bajnoki  mérkőzésen az  UTE  csapatához látogatunk . Kezdés 11:00-kor , találkozó 10:00- kor a Cérna pályán ( IV. Fóti u.) . Indulás Monorról 09:10-kor .

Döntetlen a Fradi ellen  !

Monor - FTC    1 : 1  (0:1)

Bekker (Balogh 35. perc) - Dani , Sziklási , Kaszanyi , Erdélyi ,  Kovács , Sárai (Cselovszki  65. perc ) , Tóth , Kiss , Danyis ( Zsíros 55. perc) , Kaszab

Szombaton ragyogó fociidőben került megrendezésre a Fradi elleni összecsapás. A felkészülési mérkőzésen rendes leckét kaptunk tőlük , így nagyon kemény találkozó elé nézhettünk . Jól kezdtünk , hiszen rögtön egy óriási lehetőséget hagytunk ki az első percekben . 10 perc után átvette a Fradi az irányítást és előbb egy érvénytelen találatig jutott, majd egy nagyon eltalált lövéssel a vezetést is megszerezte . A félidő vége megint a mienk volt , előbb kapufát lőtünk majd egy lehetőséget hagytunk kihasználatlanul . A második félidőben nagy sebességre kapcsoltunk . Beszorítottuk ellenfelünket , de a sorba jövő nagy lehetőségeket mind kihasználatlanul hagytuk. Szerencsére ellenfelünk látva kapu előtti határozatlanságunkat besegített és egy öngóllal kiegyelítettük a mérkőzést . Az utolsó 10 perc viszont a vendégeké volt . Kapufát lőttek , majd egy kontra végi veszélyes helyzetet is megusztunk. Összességében egy nagyiramú találkozón igazságosnak mondható döntetlen született . A második félidei 25 percnyi játékunk már hasonlított arra amit valójában tudunk . Ekkor eldönthettük volna az összecsapást , de a kapu előtt nagyon határozatlanok voltunk .

22. forduló eredményei : MTK - Honvéd   1 : 0 , Csepel - Kalocsa  6 : 0 , BKV - Vasas P   0 : 11 , Balassagyarmat - Gödöllő  2 : 0 , Videoton - Újbuda  0 : 0  , Dunaújváros - UTE  4 : 2  ,  III. kerület - Airnergy  1 : 0

Bajnoki mérkőzéseket pótoltak  !

Ma a 20. forduló mérkőzéseit pótolták : Újbuda - Csepel-Halászi  3 : 2  , Balassagyarmat  - Újpest   0 : 2

Változás  !!

A csütörtöki edzés elmarad , helyette pénteken 16:00-17:30 lesz edzés !!

Bajnoki találkozók  !

A hétvégén a 21. forduló mérkőzéseit játszották . A következő eredmények születtek :

UTE - Airnergy  0 : 5 , Újbuda - Kalocsa  7 : 1 ,  FTC - Dunaújváros   3 : 2 ,  Honvéd - BKV 11 : 0  , Gödöllő -  Videoton  0 : 10 , III. kerület - Balassagyarmat  7 : 0 , Csepel-Halászi - MTK   0 : 2

Heti program (04.12. - 04.18) !

A héten végre a megszokott ütemterv szerint alakul programunk . Hétfőn edzés 16:30 - 18:30.  Kedden 16:00-18:00 , szerdán és csütörtökön 16:15 - 18:15 lesz az edzés  a sportpályán  . Szombaton bajnoki  mérkőzésen az  FTC  csapatát fogadjuk . Kezdés 13:30-kor , találkozó 12:30- kor a sportpályán .

Szégyenletes teljesítmény ,  vereséggel !

Vasas Pasarét - Monor    3 : 1  (2:1)

Balogh (Bekker 35. perc) - Cselovszki (Dani 35. perc) , Sziklási , Kaszanyi , Erdélyi ( Varga 60. perc) ,  Kovács , Sárai (Szabó  35. perc ( Danyis 56. perc)), Tóth , Kiss (Zsíros 60. perc) , Vas , Kaszab

Pénteken előrehozott bajnoki mérkőzésen a Vasas Pasarét csapatához látogattunk . Ellenfelünk nagyon jó csapat , jól ismerjük őket és a bajnokságban is jól szerepelnek . Jól kezdődött a mérkőzés , hiszen az első 10 percben az ő térfelükön pattogott a labda nagy helyzet nélkül . Aztán a hazaiak átvették a játék irányítását és a széllel támogatva , néhány veszélyes helyzetet is teremtettek . Egy gyors kontrából azonban mi szereztünk vezetést , amit néhány perc múlva egy szerencsétlen öngóllal kiegyenlítettek . Sajnos rengetek hibával nagyon motiválatlanul játszottunk . Ennek ellenére vezetést szerezhettünk volna , de egy nagyszerű kontrajátékot és óriási helyzetet nem sikerült gólra váltani . Az ellenfél viszont a félidő utolsó percében egy kontrából gólt ért el . Sajnos a második félidőben sem tudtunk felpörgni. Ekkor többnyire mezőnyjáték folyt a pályán . Egy újabb szögletből egy szép fejessel tovább növelte előnyét a hazai csapat. A nagyon rossz játék ellenére is visszajöhettünk volna a mérkőzésbe , hiszen 2 méterről hagytunk ki egy óriási ziccert , majd egy kiugratás után nem tudtuk értékesíteni egy újabb nagy lehetőséget . Ellenfelünk védekezésre és kontrára rendezkedett be , ez hordozott is több veszélyes helyzetet a kapunk előtt. Az eredmény már nem változott , így a hazaiak megérdemelt 3:1 -es győzelmet arattak . Nem a játékban kerültek fölénk , de ők nagyon elszántan , győzni akaróan játszottak . Mi pedig az utóbbi idők leggyengébb játékával , akaratgyengén , rengeteg egyéni hibával  , mélyen tudásunk alatt teljesítettünk . A jövő hétre nagyon fel kéne javulnunk , mind játékban , mind akarati tényezőkben .

Változás  !!!

A csütörtöki edzés elmarad !! A hétvégi bajnoki mérkőzés pénteken 14:30 -as kezdéssel lesz Pasaréten . Indulás 12:00 -kor , találkozó 13:30 -kor a Pasaréti pályán .

Heti program (04.05. - 04.11) !

A héten csak kicsit borul  a megszokott menetrend . Kedden 15:00-17:00 , szerdán 16:30 - 18:30 , csütörtökön 16:15-18:15 lesz edzés a sportpályán  . Szombaton bajnoki  mérkőzésen a Vasas Pasarét  csapatához látogatunk  . Kezdés 11:30-kor , indulás  09:30-kor a monori pályáról. Találkozó 10:30- kor a II. kerület Pasaréti út 11-13 .

Airnergy - FTC  1 : 1 , Kalocsa - Gödöllő  3 : 0 ,  Dunaújváros - Vasas Pasarét  1 : 1 ,  BKV - MTK  0 : 10  ,  Videoton - III. kerület  2 : 2

Tegnap a 16. forduló mérkőzését pótolták : Csepel-Halászi - III. kerület   2 : 2  , Gödöllő - Újpest   2 : 1

Heti program (03.29. - 04.04) !

A héten is  borul a megszokott menetrend . Hétfőn edzés 16:30-18:30 ,  kedden edzés 16:00-18:00 a sportpályán  . Csütörtökön előrehozott bajnoki  mérkőzésen a Kispest-Honvéd csapatát fogadjuk Monoron . Kezdés 16:00-kor , találkozó  15:00-kor a pályán. Pénteken edzés 15:00 - 17:00. A hétvégén pihenő .

Papírforma vereség !

MTK - Monor    4 : 1  (3:1)

Balogh (Bekker 35. perc) - Cselovszki (Varga 58. perc) , Sziklási , Kaszanyi , Erdélyi ,  Kovács , Sárai (Dani 63. perc), Tóth , Kiss , Vas (Zsíros 45. perc) , Kaszab

Szombat délben az eddig veretlen és a bajnokságban magabiztosan vezető MTK csapatához látogattunk . Nem kezdődött jól a mérkőzés , hiszen az első támadásból gólt kaptunk . Szerencsére , mi is az első lehetőségünket gólra váltottuk . A gyors gólváltás után sajnos nem volt időnk megnyugodni , hiszen néhány perc múlva óriási potyagóllal ismét a hazaiaknál volt az előny . Az első félidőben gyámoltalanok voltunk , a védekezésünk sem volt az igazi . Néhány kontra kivételével veszélytelen próbálkozásaink akadtak . A játék többnyire a mi térfelünkön folyt . A fordulópontot a 30. perc hozta , hiszen egy nagyszerű lövés a gólvonalon túlról vágódott vissza . Sajnos a játékvezető nem látta bent az esetet . Az ellenakcióból az MTK tovább növelte előnyét , így 3:1 -es hazai vezetéssel ért véget a félidő . A második játékrész elején kiegyenlített lett a játék . Ezután egy kicsit magunkra találtunk és harcosabbak lettünk , már a hazaiak térfelén megpróbáltunk labdát szerezni . A kapura azonban egy két lehetőség kivételével nem sok veszélyt jelentettünk . Az utolsó 10 percre elfoyott a levegő és  mentálisan is feladtuk  a küzdelmet . A vége előtt még egy góllal magabiztosabbá tette győzelmet a hazai csapat . Győzelmük a látottak alapján teljesen megérdemelt . Mi sem vallottunk szégyent , de kár az első félidei bátortalanságért .

19. forduló eredményei : Csepel-Halászi- BKV Előre   4:3  , Gödöllő - Újbuda 6:5  ,  FTC - Balassagyarmat  4:1 , Vasas P. - Airnergy  0:2 ,  III.kerület - Kalocsa  7:0  ,  UTE - Videoton  0:1  , Kispest-Honvéd - Dunaújváros  1:0

Tegnap a 16. forduló mérkőzését pótolták : Videoton - Kispest  1 : 1

Könnyed papírforma győzelem !

Monor - BKV Előre    12 : 0  (6:0)

Bekker (Balogh 35. perc) - Cselovszki , Sziklási , Kaszanyi (Dani 35. perc) , Erdélyi ,  Kovács , Sárai , Tóth (Zsíros 35.perc) , Kiss , Vas , Kaszab ( Szabó 35. perc)

Kedden ragyogó időben pótoltuk a hétvégi BKV Előre elleni mérkőzésünket . Nem becsültük le ellenfelünket és végig koncentráltan , odafigyelve játszottunk . Ennek ellenére kimaradt nagyon sok ziccer , de felszabadultan és helyenként szépen játszva arattunk magabiztos győzelmet . A vendégek nem nagyon fejtettek ki ellenállást , csak nagyon ritkán jutottak át térfelünkre . A győzelemből nem szabad messzemenő következtetést levonni , de jó felkészülés volt a hétvégi  MTK elleni mérkőzésre .

Heti program (03.22. - 03.28) !

A héten teljesen borul a megszokott menetrend . Kedden pótoljuk az elmaradt bajnokit Felcsúton 15:00-kor . Előtte tesztmérkőzést játszik egy vegyes csapatunk a Kecskemét 1998 ellen 13:30-kor . Indulás mindkét csapatnak busszal 11:15-kor a pályáról . Szerdán és csütörtökön  edzés 16:15-18:15 a sportpályán  . Szombaton a bajnoki mérkőzésen az MTK csapatához látogatunk ( XIV. kerület Kövér Lajos u) .Kezdés 12:00-kor , indulás 10:00-kor a pályáról.

Bajnoki eredmények  !

A hétvégén természetesen folytatódott a bajnokság is . A mi hétvégére kiírt találkozónkat keddre halasztottuk . A többi mérkőzésen viszont született néhány meglepetés , amit őszintén nem is bánunk . Kikapott az előttünk  3. helyen álló  Airnergy és a mögöttünk lévő két csapat is . Természetesen ez csak akkor ér valamit , ha mi hozzuk a győzelmet kedden .

Nézzük az eredményeket :  Airnergy - Kispest-Honvéd  1:3   ,  Kalocsa - UTE  2:2  , Gödöllő - Csepel -Halászi   2:1 ,   Fehérvár - FTC  2:1 , Újbuda - III. kerület  1:4  ,  Dunaújváros - MTK  0:4  ,  Balassagyarmat - Vasas P.  2:0

Nagyszerű szereplés Nitrán !

Csütörtök délután útra keltünk , hogy részt vegyünk Nyitrán a 9 csapatos McDonalds Cup -on . A torna erejét mutatja , hogy tavaly a magyar csapatok a mezőny második felében végeztek . Az idén is rendkívül erős volt a mezőny . A korosztály szlovák legjobbjai :  a már általunk is ismert Nitra ( Cordial Cup-on 4:0-ra legyőztek bennünket) , a rendkívül erős MSK Zilina , Slovan Bratislava és a MFK Kosice ( mellesleg mind első osztályú csapatok ) , a cseh élcsapatok : Sparta Brno, a cseh akadémia Usti n/Labem és az FK Dukla Praha mellett az FC Budapest vett még részt a tornán . Az első napon a cseh akédémiai csapat , az Usti n/Labem ellen kezdtünk . A mérkőzést végig uralva magabiztos 2:0 -ás győzelmet arattunk . A következő mérkőzésen Zilina elleni volt , amit álmosan kezdtünk és ellenfelünk megérdemelten szerzett vezetést . A 10 perc környékén váratlanul egyenlítettünk és ettől teljesen megváltozott a játék képe . Beszorítottuk ellenfelünket és két óriási lehetőséget puskáztunk el . Sajnos ezen a mérkőzésen hiába játszottunk jól , 3 perccel a vége előtt a semmiből ismét megszerezték a vezetést . Teljesen kitámadtunk és gyors kontrából még újabb két gólt kaptunk 2 perc alatt . A vége 1:4 lett a Zilina csapatának , de egy megnyerhető , kezünkben lévő mérkőzést vesztettünk el . Szerencsére a fiúk nem estek össze és nagyszerű játékkal 4:0 -ra legyőztük a Dukla Praha csapatát . Az első nap utolsó mérkőzésén viszont értékelhetetlen mérkőzésen 1:0 arányban megvertük az FC Budapest csapatát . Ez a mérkőzés volt a mélypontja a tornának , hiszen rengetek hibával , fegyelmezetlenül játszottunk . A második napon a korai kezdés miatt kissé álmosan , de megérdemelten győztünk a Slovan Bratislava ellen 1:0 arányban . A Kosice elleni mérkőzés rendkívül kemény volt . A nagy fizikális fölényben lévő ellenfelet nagyot küzdve 1:0 arányban legyűrtük . Következhettek a hazaiak , akik a Cordial Cup-on félpályán rendesen elvertek bennünket . Itt azonban más volt a helyzet . Nagyszerűen játszva irányítottuk a mérkőzést , de gól nem születet , így  0:0 lett az eredmény . Utolsó találkozónkon a Sparta Brno csapatát magabiztosan vertük 2:0 arányban , így csapatunk nagyszerűen helytállt  a cseh és szlovák élcsapatokat felvonultató tornán . Sajnos 5 perc rövidzárlat miatt nem sikerült a tornagyőzelem , de így is remek teljesítménnyel ezüstérmes lett csapatunk . Részletes eredménylista a tornák alatt .