Régebbi cikkek : Hirek 2011.01.01.-2011.03.01. -ig

Hirek 2011.01.01.-2011.03.01. -ig

2011.03.01. 09:51

Itt olvashatod a 2011.01.01. - től 2011.03.01. -ig az archív híreket .

Papírforma vereség !

Monor - MTK  1:4  . Kedd délután edzőmérkőzésen az MTK csapatát fogadtuk, nem a legjobb előjelekkel . Sárai még lábadozik és többen betegek voltak a héten . Mindezekhez párosult az MTK hihetetlenül megerősödött kerete ( nem mintha eddig nem lett volna bombaerős) . Ők elmondhatják hogy minden posztra két azonos képességű extra játékosuk van ezzel a 6-7 új játékossal . A mérkőzés elejétől uralták a játékot . A mi gyerekeink megilletődve játszottak , lemaradtunk az emberekről és rengeteg elemi hibával játszottunk . Gyorsaságban , futómennyiségben önmagunkhoz képest is gyengét nyújtottunk .  Minden segítséget megadtunk nekik hogy gólt lőjenek . Ovodás hibáinkat pedig meg is büntették . 3:1 - es félidő után teljesen megérdemelten győztek 4:1 arányban. Javításra csütörtökön lesz lehetőség a Felcsút 1997 ellen .

Heti program  (02.21. - 02.27) !

Ezen a héten két hétközi kemény edzőmeccs szerepel a programban . Hétfőn 17:45- től 20:00-ig edzés teremben a Jászai iskolában.  Kedden 15:30-kor Felcsúton fogadjuk a másik NBI-es csoport őszi bajnokát az MTK csapatát . Indulás kocsikkal 13:00- kor , találkozó Felcsúton 14:30-kor. Remélhetőleg a sok betegünk közül néhányan már játszhatnak .  Szerdán kinti edzés a sportpályán 16:15-18:15 . Csütörtön ismét egy kőkemény mérkőzés várható . Felcsúton 16:00-kor játszunk az akadémia 1997-es csapatával . Indulás kocsikkal 13:45- kor , találkozó Felcsúton 15:15-kor . Hétvégén pihenőt kapnak a gyerekek .

Magabiztos győzelem !

Szombat délelőtt 3*30 perces edzőmérkőzésen Dabason játszottunk a Cegléd ellen . A januári teremtornán vegyes csapatunkat megtréfálták , hiszen ott 4:3 - ra legyőztek bennünket és a döntőben csak büntetőkkel buktak el a Kecskemét ellen . Azonban a terem és a nagypály más.... nagyon más . Tartalékosan , sok hiányzóval is nagyon magabiztos győzelmet arattunk . nagy fölényben játszottunk , nagyon sok helyzetünk volt és sok gólt is lőttünk. Az első harmadban hatot , a második részben szintén hatot lőttünk. Az utolsó részben kicsit kiengedtünk , de így is 3:1-re nyertük ezt a játékrészt is .

Heti program  (02.14. - 02.20) !

Ezen a héten még mindig kemény edzések lesznek . Hétfőn 17:45- től 20:00-ig edzés teremben a Jászai iskolában.  Kedden edzés az Ilzer műfüves pályáján. Indulás  a sportpályáról 16:30-kor. Hozzunk sima talpú cipőt hiszen kikocogunk az Ilzerhez. Az edzés vége 18:30-kor. Szerdán kinti edzés a sportpályán 16:15-18:15 . Csütörtön  edzés az Ilzer műfüves pályáján. Indulás  a sportpályáról 16:30-kor. Hozzunk sima talpú cipőt hiszen kikocogunk az Ilzerhez. Az edzés vége 18:30-kor.  Pénteken technikai edzés lesz Felcsúton 16:30-tól 18:00-ig . Indulás kocsikkal 14:30- kor , találkozó Felcsúton 16:00-kor.  Szombaton  felkészülési mérkőzést játszunk Dabason , ellenfelünk a Cegléd csapata . Kezdés 10:00-kor , indulás 08:30-kor a monori pályáról kocsikkal , találkozó 09:15-kor Dabason .

Fásultság győzelemmel !

Kemény hét lezárásaként Jászberényben játszottunk egy 2*45 perces mérkőzést. Nagyon fáradtan , pontatlanul , keveset mozogva kezdtük a mérkőzést . A hazaiak egyértelműen irányították a játékot és megérdemelten szereztek vezetést. 25 perc után kezdtünk éledezni , ekkor kiegyenlített játék folyt a pályán . A félidő záró részében már mi domináltunk . Óriási erővel próbáltunk egyenlíteni , de nagyon pontatlanok voltunk . A második félidőre már kicsit összekaptuk magunkat. Ekkor sem játszottunk igazán jól , de egyértelműen fölényben voltunk és a játék a jászberényi térfélen folyt . Jöttek a helyzetek és a gólok is. Megfordítottuk a mérkőzést és 3:1 - es vezetést szereztünk . A lefújás előtt szépítettek a hazaiak, így a mérkőzést 3 : 2 -re megnyertük .  Rengeteg hibával , fáradtan és elég álmosan játszottunk . A heti kemény munka és a szombati mérkőzés fáradtsága meglátszott a gyerekeken . Az első félidei akaratgyenge játékra azonban ez sem lehet magyarázat.

Győzelem a Kecskemét ellen !

Szombaton óriási szélben Dabason játszottunk a Kecskemét ellen . A 3 × 25 perces találkozón kissé felforgatott csapattal kezdtünk . Ekkor főképp az új emberek bizonyíthattak. Mezőnyfölényben játszottunk , de kapura nagyon veszélytelenek voltunk . Fölényünk meddőnek bizonyult , így gólnélküli döntetlennel zárult a harmad . A cserék után sokkal nagyobb fölénybe kerültünk , több helyzetet dolgoztunk ki és 3 alkalommal is góllal fejeztük be támadásunkat . A záró részre ismét sokat cserélgettünk . Ekkor is fölényben voltunk , de a kapu előtt sokat bizonytalankodtunk. Végül magabiztos 4 gólos győzelmet arattunk a nagyon küzdő Kecskemét ellen . Vasárnap újabb megméretetésre kerül sor Jászberényben .

Heti program  (02.07. - 02.13) !

Ezen a héten kicsti sűrítünk a programon . Hétfőn 17:45- től 20:00-ig edzés teremben a Jászai iskolában.  Kedden edzés az Ilzer műfüves pályáján. Indulás  a sportpályáról 16:30-kor. Hozzunk sima talpú cipőt hiszen kikocogunk az Ilzerhez. Az edzés vége 18:30-kor. Szerdán kinti edzés a sportpályán 16:15-18:15 . Csütörtön  edzés az Ilzer műfüves pályáján. Indulás  a sportpályáról 16:30-kor. Hozzunk sima talpú cipőt hiszen kikocogunk az Ilzerhez. Az edzés vége 18:30-kor.   Szombaton  felkészülési mérkőzést játszunk Dabason , ellenfelünk a Kecskemét csapata . Kezdés 10:00-kor , indulás 08:30-kor a monori pályáról kocsikkal , találkozó 09:15-kor Dabason .  Vasárnap edzőmérkőzést játszunk  Jászberényben. Kezdés 11:00-kor , indulás 09:00-kor a monori pályáról kocsikkal , találkozó 10:00-kor Jászberényben  .

Döntetlen a Fradi ellen !

Szombaton szép tavaszias időben Felcsúton fogadtuk a szokásos ellenfelünket az FTC csapatát .  Ellenfelünk megerősödve várt minket , hiszen Tajti Matyi is őket erősíti már . Tavaly rendes zakót kaptunk tőlük a felkészülés során . Rengeteg beteg és sérült volt a héten , hiszen a 20-as keretből 8-10 -en rendszeresen hiányoztak . Alapkeretünkből többen is hiányoztak (Bekker , Mányi , Sárai , Dani) , így legalább az 5-6 próbajátékost is kipróbálhattunk . Majoros , Halász , Pataki, Márton , Sárközi , Szabó is bizonyítást kapott , hogy meggyőzze a szakmai stábot leigazolásukról illetve kezdőbe kerülésükről . Nagy iramban kezdődött az összecsapás . Mindkét oldalon sok volt a hiba , de legalább a küzdelemre nem lehetett panasz . Az első 25 percben mi játszottunk fölényben ,de a helyzetek mindkét oldalon kimaradtak . A második 30 percre teljesen átszerveztük a csapatot a tavalyi játékosokból mindössze Kaszanyi , Kaszab és  Takács maradt fent a pályán . Ez sajnos meglátszott a teljesítményünkön . A vendégek futószalagon jöttek és nagy fölényben játszottak . Több helyzetük is volt , büntetőt hibáztak , de két gólt elérve teljesen megérdemelt vezetést szereztek . Az utolsó részre újra visszaváltottunk . Ekkor is nagy volt a küzdelem , de továbbra is sok volt a hiba .  Ismét fölénybe kerültünk és kiegyenlítettük a mérkőzést . Mindkét oldalon volt meccslabda , felváltva helyzetek, 1-1 gól mindkét oldalon , így maradt a 3:3 - as döntetlen . Összességében elégedettek lehetünk , hiszen a rengeteg hiányzó miatt becsülettel küzdöttünk egy nagyon jó ellenféllel szemben . A játék nem volt magas szinvonalú , de mindkét csapat rendesen megküzdött a másikkal .

Rengeteg hiányzó !

Elfogyott rendesen a 20 fős keret . Sárai gipszben , Mányi , Sárközi , Kaszanyi is sérült . A betegeink : Kovács , Danyis , Dani , Bekker , Varga , Majoros. Remélhetőleg hétvégére valahogy ki tudunk állni az edzőmeccsre, bár ha betegeink fel is épülnek erőben nagy lesz a lemaradásuk.

Heti program  (01.31. - 02.06) !

Ezen a héten már beállunk a megszokott 4 edzéses menetrendbe . Hétfőn 17:45- től 20:00-ig edzés teremben a Jászai iskolában.  Kedden edzés az Ilzer műfüves pályáján. Indulás  a sportpályáról 16:30-kor. Hozzunk sima talpú cipőt hiszen kikocogunk az Ilzerhez. Az edzés vége 18:30-kor. Szerdán kinti edzés a sportpályán 16:15-18:15 . Csütörtön  edzés az Ilzer műfüves pályáján. Indulás  a sportpályáról 16:30-kor. Hozzunk sima talpú cipőt hiszen kikocogunk az Ilzerhez. Az edzés vége 18:30-kor. Pénteken nem megyünk edzésre Felcsútra , hiszen nagyon sok a beteg és sérült játékos .  Szombaton  felkészülési mérkőzést játszunk Felcsúton , ellenfelünk az  FTC csapata . Kezdés 10:00-kor , indulás 07:30-kor a monori pályáról kocsikkal , találkozó 09:00-kor Felcsúton .

Elfogytunk, elfáradtunk !

A kemény edzőtábor után levezetésként két csapattal Pécsen vettünk részt teremtornán . Sajnos többen lebetegedtek , így elég nehéznek igérkezett a torna , Ahogy mentek a meccsek úgy fogytunk el szépen. Voltak jobb és gyengébb mérkőzéseink. Sérülések miatt mindkét foghíjjas csapataink teljesen elfáradtak.  Reális esélyünk nem volt a 4 közé kerülnünk , mindkét csapatunk 3, lett a csoportban, Viszont ízelítőt kaptunk az akadémiai életből és szemléletből . Nagyszerű , hasznos hetet zártunk .

Remek felkészülés !

Szerdán délelőtt edzés szerepelt a programban , délután pedig edzőmérkőzést játszottunk az akadémia 1997-es csapatával. Egészen más érkőzés volt mint az előző napi . Nagyon akarva , koncentráltan játszottunk. Fölényben volt ellenfelünk , de mi megpróbáltuk felvenni a ritmusukat. Nagy energiákat mozgósítottunk a védekezésre és ügyesen próbáltuk kihozni a labdát . Előre játékunk azonban gyorsan elhalt ellenfelünk térfelén . Sokkal gyorsabbak , erősebbek voltak , de ma nagyon összeszedettek voltunk . A vége 0:2 - es félidő után 4:4 lett. Nem az eredmény miatt , de a lelkes játék , jó védekezés és ügyes rövidpasszos játék miatt elégedettek lehetünk . Teljesen más arcát mutatta a csapat mint előző nap. Sokkal frissebbek voltunk , sokkal többet is futottunk . A mérkőzés végére nagyon elfáradtunk . Csütörtökön és pénteken edzések , terheléses vizsgálat és uszoda szerepel a programban . Péntek délutáni edzés után indulunk Pécsre a teremtornára .

Már az elején eldőlt !

Sikeresen megérkeztünk az edzőtáborba kedd reggel . A szállás elfoglalása után edzés szerepelt a programban . Délután edzőmérkőzésen fogadtuk a Videoton csapatát . Nagyon fáradtak voltunk , teljesen tompán mozogtunk . Lényegében 20 perc alatt eldőlt a mérkőzés , hiszen ekkor már 4:0 volt a Vidinek . Sokkal gyorsabbak , frissebbek voltak a vendégek , akik eljesen uralták a félidőt. A második játékrész kiegyenlített játékot hozott , de nem volt egy gyorsaságban a két csapat. A nagyon kemény felkészülés közepén járunk és ez  meglátszott a teljesítményen is. A vendégek megérdemelten nyertek 5:1 arányban. Holnap 3 edzés szerepel a programban , tehát még mindig kemény felkészülés lesz , de hát az edzőtábor erről szól . Mindenki egészséges és a vereséget leszámítva nagyszerű a hangulat .

Edzőtábor hete (01.24. - 01.30) !

Ezen a héten nagyon sűrű és nehéz program következik . Hétfőn 17:45- től 20:00-ig edzés teremben a Jászai iskolában. Kedden edzőáborba utazunk Felcsútra . Indulás Monorról 08:00-kor busszal, találkozó 07:40-kor a sportpályán . Az edzőtáborban rengeteg edzés , felkészülési mérkőzés lesz . Péntek délután Felcsútról megyünk Pécsre , ahol két csapattal indulunk egy teremtornán . A torna menetrendje és sorsolását lásd a tornák alatt ! Hazaérkezés szombat késő este .

Harcos döntetlennel kezdtünk !

Vasárnap napos , de hideg időben Vácon játszottuk le első edzőmérkőzésünket ! Ellenfelünk a Vác U15-ös bajnokságban szereplő 1997-es csapata volt . Hatalmas fizikális fölényben lévő hazaiak ellen nem volt könnyű dolgunk . Nagy csata , kemény párharcok jellemezték a 3*25 perces  mérkőzést. Az elején mi kezdtünk jobban , de többnyire mezőnyben folyt a játék egy -egy veszélyes helyzettel mindkét oldalon. A második játékrészben Vas és Sárai kiválása miatt kissé át kellett szerveznünk a csapatot. Ekkor a hazaiak voltak fölényben nem tudtuk megtartani a labdákat . Hátul viszont nagyszerűen zártunk , így a hazaiak fölénye csak labdabirtoklásban mutatkozott meg , igazi nagy helyzet nélkül . A harmadik játékrészre rendeztük sorainkat és az elején mi domináltunk . Kimaradt egy nagy lehetőségünk , igaz a végén meg a hazaiak lőtek egy kapufát . A végére kicsit elfáradtunk és az utolsó 10 perc ismét a hazaiaké volt . Összességében egy kevés helyzetet hozó mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született . A védőjátékunk és labdaszerzésünk ma nagyon jó volt , viszont a középpályás támadójátékunkon és a pontosságon van még mit javítani.

Hétvégi változás !

A hétvégi váci edzőmérkőzés időpontja változott !  Vasárnap 12:30-kor játszunk a váci műfüves pályán  . Indulás 11:00-kor a monori pályáról kocsikkal , találkozó 12:00-kor a váci műfüves pályán .

Pécsi teremtorna programja !

Megkaptuk a január 29.-i pécsi teremtorna programját . Szerencsére jó kis mezőnyt sikerült meghívni a tornára, s nagyon kemény szinvonalas megmérettetés elé nézünk . A 6 edzéssel és 2 mérkőzéssel tarkított kemény hét után, nem feltétlenül az eredményesség van szemelőtt a 12 csapatos tornán .   A csoport :   Pmfc 98 Fehér , Szentlőrinc , Szekszárd , Videoton , Kalocsa , Monor 1    B csoport :   Pmfc 98 Piros , Pmfc 99  , Pvsk , Kaposvár, Újpest ,  Monor 2

A mérkőzések 4+1 fővel 1*18 percesek lesznek . Az utazó keretek és a csapatok elosztásai csak az edzőtábor végén lesznek kihirdetve ! Részletes program a tornák menüpont alatt !

Frissült a tervezett program !

A tervezett tavasz felkészülésben történt néhány apróbb változás illetve pontosításra került néhány program .  A részleteket megtalálod a Tervezett Program  menüpontban .

Második hét programja (01.17. - 01.23) !

A második héten már beindul a nagyüzem és elég sűrű hét elé nézünk . Hétfőn 17:45- től 20:00-ig edzés teremben a Jászai iskolában.  Kedden és SZERDÁN edzés az Ilzer műfüves pályáján. Indulás  a sportpályáról 16:30-kor. Hozzunk sima talpú cipőt hiszen kikocogunk az Ilzerhez. Az edzés vége 18:30-kor. Pénteken Felcsútra megyünk egy felmérőre a technikai pályára .Indulás 14:15-kor a monori pályáról kocsikkal , találkozó 16:00-kor Felcsúton . Szombaton az első felkészülési mérkőzést is lejátszuk , ellenfelünk a Vác 1997 -es csapata . Kezdés 14:00-kor , indulás 12:30-kor a monori pályáról kocsikkal , találkozó 13:30-kor a váci műfüves pályán .

Ceglédi teremtorna  !

Szombaton teremtornán vettünk részt Cegléden . Egy elég vegyes csapattal és két sorral szerepeltünk a 4+1 - es megmérettetésen . Három kiemelkedő csapat volt a tornán és ők is szerezték meg a dobogós helyeket . Mi három nagyarányú győzelemmel zártuk zártuk a csoportmeccseket . Sajnos az elődöntőben vereséget szenvedtünk és így a 3. helyen végeztünk .

Első hét programja  (01.10. - 01.16) !

A négyhetes pihenő után megkezdjük felkészülésünket a tavaszi szezonra . Hétfő 17:00- től 20:00-ig edzés teremben a Jászai iskolában , közben 19:00-tól szülői értekezletet tartunk .  Kedden és csütörtökön edzés az Ilzer műfüves pályáján. Indulás  a sportpályáról 16:30-kor. Hozzunk sima talpú cipőt hiszen kikocogunk az Ilzerhez. Az edzés vége 18:30-kor. Szombaton délelőtt Cegléden szerepelünk egy teremtornán . Pontos menetrendet még nem kaptunk . Egy vegyes csapattal szerepelünk a tornán , keretkijelölés csütörtökön !

Elkezdődik a 2011-es tavaszi szezon !

Majd egy hónapos szünet után megkezdődik a felkészülés a tavaszi szezonra . Ismét egy hosszú, nehéznek tűnő félév vár a csapatra. Nézzük a változásokat ! A csapatból két  játékos távozik . Az egyik amit már ősszel is tudtunk , Sziklási Gergő az MTK U12-es csapatához igazolt . A másik távozónk Lipták Norbert , aki valószínüleg a Soroksár csapatában folytatja . A távozóknak további nagyon sok sikert kívánunk ! Az érkezőkről : nálunk folytatja a pályafutását Pozsonyi Patrik, aki az RKSK- ból érkezett. Több próbajátékos is velünk kezdi a felkészülést illetve a januári teszteken szerepel . Ezek után várható csak döntés velük kapcsolatban . A végleges keret a Felcsúti edzőtábor után alakul ki .  Az első héten még csak három edzés és egy ceglédi teremtorna szerepel a programban . Itt egy vegyes csapattal veszünk részt . A következő héttől viszont nagyüzem veszi kezdetét . A három edzés mellett egy felcsúti teszt szerepel a programban. Azon a hétvégén pedig a Vác 1997-es csapatával játszunk felkészülési mérkőzést Vácon . A következő hétvége nagyon tömény lesz . Kedden edzőtáborba utazunk Felcsútra , ahol több mérkőzés ,  technikai és élettani felmérés is szerepel a programban az edzések között. Innen Pécsre megyünk egy teremtornára, ahol két csapattal szerepelünk . A további edzőmérkőzéseken ellenfeleink lesznek az FTC , Kecskemét , Jászberény , MTK , Felcsút 1997 csapatai is . A pontos menetrend a tervezett programoknál található !

Kellemes Ünnepeket , Boldog Új Évet  !!

Ismét elrepült egy év . Békés , Boldog Karácsonyt és Boldog Új Esztendőt kivánunk a szülőknek , sportvezetőinknek , sportbarátainknak , szurkolóinknak és ellenfeleinknek !

2010 őszi idényének értékelése !

Egy nagyon hosszú , utazásokkal teli féléven vagyunk túl . Tekintsünk vissza és értékeljük az elmúlt féléves időszakot. Nem igérkezett könnyűnek az idei év . Felvállalva a hosszú utazásokat és azt , hogy a hazai mérkőzésekre is Felcsútra kellett utaznunk belevágtunk az NB I -es kalandunkba. Szakmailag mindenképpen helyes döntést hoztunk, hiszen játszottunk NBII -es Közép "A"-s csapatokkal is és láthattuk hogy óriási a különbség a két osztály között . Előzetesen a 3.-6. hely megszerzését tűztük ki célul 30 pont megszerzésével . Ezt a várakozást messze felülmúltuk, hiszen a megszerzett 38 ponttal vezetjük a táblázatot . Ellenfeleink nagyon megerősödtek és tovább erősítenek , így nagyon kemény tavaszi szezon elé nézünk . Az őszi szezon 15 mérkőzéséből 12 győzelmet arattunk , 2 döntetlent értünk el és egy alkalommal vesztesen hagytuk el a játékteret . A vereséget hazai pályán szenvedtük el az Airnergy ellen , teljesen megérdemelten. A két döntetlenért viszont nagy kár hiszen jobbak voltunk ellenfelünknél , vezettünk is mégis meg kellett elégednünk a pontosztozkodással. A Kaposvár és a REAC elleni idegenbeli mérkőzéseink voltak ezek . Úgy gondolom nem érdemtelenül vezetjük a bajnokságot , hiszen a legtöbb  gólt is mi szereztük , számszerint 59-et és a legkevesebbet is mi kaptuk  - az Airnergy mellett - 14 -et. Voltak kimondottan jó mérkőzéseink , de természetesen voltak nagyon gyengék is . Összességében a gyerekek őszi teljesítménye minden dicséretet megérdemel . Köszönet jár a szülőknek , a felcsúti és monori egyesületnek , szurkolóinknak, segítőinknek hiszen nélkülük nem tudtuk volna elérni ezt a szép eredményt.