Régebbi cikkek : Hirek 2011.08.15.-2011.12.31. -ig

B.Ú.É.K. !

A szünet előtti hét programja (12.12.-12.18.)

Hétfőn edzés a Jászai iskolában 17:45-től 20:00-ig. Csütörtökön az ILZER műfüvön edzünk, találkozó a sportpályán 16:00-kor.  Szombaton tartjuk az évzárót szintén az ILZER-ben. Találkozó 14:00-14:30 között. Mindenki hozzon magával szerelést ( a szülők is !!!).

Heti program (11.28.-12.04.)

Kedden és csütörtökön edzés az ILZER műfüvön 16:00-tól 18:15-ig, találkozó a sportpályán. Szerdán a  Pest megyei válogatott kerettagok részére a foglalkozás helyszíne a  budaörsi sportpálya. Indulás Monorról 10:30-kor, találkozó a helyszínen 12:00-kor. Cím: Budaörs, Árok u.

FIGYELEM !!!!!!        A csütörtöki edzés elmarad !!!!!!!!

Döntetlen Pasaréten ...

Vasas - MONOR 1:1 (0:1)

Balogh - Pozsonyi, Morvai, Dani, Rétyi - Kovács, Tóth (Sárai 45. perc), Danyis (Terplán 79 .perc), Kiss (Balogh 68. Perc), Holló - Kaszab.

Gól: Kaszab.

Az őszi szezon utolsó mérkőzésén  Pasarétre látogattunk a Vasas Akadémia vendégeként. A találkozó nem ígérkezett könnyűnek -  ha csak a két csapat tabellán elfoglalt helyét nézzük is - mert a szezon utolsó harmadát nem igazán mondhatjuk a miénknek. A mérkőzés ennek szellemében kezdődött, a hazaiak az első percben magukhoz vették a kezdeményezést és nyomás alatt tartottak bennünket. Mi többnyire a védekezéssel voltunk elfoglalva de minden megszerzett labdából azonnali támadást kezdeményeztünk, kisebb sikerrel. A Vasas több veszélyes helyzetet is kialakított, de a félidő végén mégis mi szereztünk vezetést egy tetszetős kontratámadás végén. Pihenőre mi vonulhattunk előnnyel, de ez mit sem számított az ősz folyamán, mert rendre a második félidő elején  az " öltözőben maradtunk". Így történt ez ma is, a hazaiak a második játékrész elején egyenlítettek, és kezdődhetett minden előről. A félidő feléhez érve a játék kiegyenlítődött, sőt az utolsó tíz perc a hazaiaknak volt " meleg", de több gól már nem esett, igy maradt  a döntetlen. Összeségében örülünk a döntetlennek, mert egy remek erőkből álló Vasas otthonából ponttal távoztunk, amit az MTK-n kívül ősszel nem monthat el más. Gratulálok a srácoknak és jó pihenést kivánok minden sporttársnak !

Heti program (11.21.-11.27.)

Hétfőn és csütörtökön 16:00-tól 18:15-ig edzés a sportpályán, kedden és szerdán edzés az ILZER műfüvön. Találkozó a sportpályán 16:00-kor. Az edzés 18:15-ig tart. Szombaton a  Vasas vendégeként zárjuk az őszi szezont. A mérkőzés 11:00-kor kezdődik, indulás Monorról 8:45-kor, találkozó a helyszínen 9:45-kor. Cím: 1026, Budapest, Pasaréti út 11-13.

K.O.

Task Tatabánya - MONOR  5:1 (3:0)

Balogh - Pozsonyi (Vas 25. perc, Pataki 66. perc), Morvai, Dani, Rétyi (Kocács 72. perc), - Jónás, Danyis (Kaszab 47. perc), Kiss (Sárai 60. perc), Terplán (Tóth 59. perc), - Vámos, Holló (Balog 63 perc).

Gól: Balog.

A 14. forduló nyitó mérkőzésén, a vendégek kérésére felcserélve a pályaválasztói jogot utaztunk Tatabányára. A mérkőzést 18 órai kezdésre írták ki, de a péntek este sajnos zord időjárási viszonyokat produkált. Ennek ellenére az első negyed óra kiegyenlített játékot hozott, majd a hazaiak kezdték átvenni a játék irányítását, amit -  utólag elmondhatunk - ki sem engedtek a kezükből a  70. percig, az utolsó tíz perc ismét kiegyenlített játékot hozott. Remekül használták fizikális fölényüket és persze a "hazai pálya" adta előnyét. A Tatabánya gyakorlatilag a mérkőzés középső negyven percében eldöntötte a találkozót. Részünkről egyetlen pozitívum mondható el a mai estéről, és az, az iram. Remek tempóban zajlott a mérkőzés a 65-70. percig, a fiúk lelkesen küzdöttek, de ma ez kevés volt, a  vége K.O.

Heti program (11.14.-11.20.)

Hétfőn és kedden 16:00-tól 18:15-ig edzés  a sportpályán, szerdán az ILZER műfüvön edzünk, találkozó 16:00-kor  a sportpályán. Csütöttökön nem lesz edzés, pénteken bajnoki mérkőzésre Tatabányára utazunk. Indulás 12:30-kor Monorról busszal. Találkozó a helyszínen 16.45-kor. Cím: 2800, Tatabánya, Ságvári Endre u. 9. Városi Stadion.

Remek iram, rengeteg hiba  ....

Budapest Honvéd - MONOR  4:1 (3:0)

Bátyity - Pozsonyi (Tóth 63. perc), Morvai, Kovács, Rétyi - Vas (Sárai 46. perc), Terplán, Kiss, Danyis (Pataki 69.perc), - Kaszab ( Balog 56. perc), Holló.

Gól: Holló.

Nagy volt a várakozás a mékőzést megelőzően, hiszen vendéglátóink az elmúlt időszakban renkívül megerősödtek, és az elmúlt két évben a büki találkozástól eltekintve sok gyakorlati tapasztalatunk nem volt. Ennek ellenére remek iram, de rengeteg hiba jellemezte mai játékunkat, igaz a házigazdákét is ! A mérkőzést jól kezdtük, a játék kiegyenlítetten, jó iramban folyt. Némi mezőnyfölény időnként jellemezte a hazaiak játékát, mégis mi veszélyeztettünk egy remek akció utáni lövéssel, azután történt valami. A 25. perc környékén egy szögletet követően előnyhöz jutott a Honvéd. A félidő hátralévő részében  játékunk kapkodóvá vált, hibát -  hibára halmoztunk, és rúgattunk még két gólt a hazaiakkal. A szünetben próbáltuk rendezni sorainkat, aminek az eredménye egy újabb bekapott gól. Az iram még mindig átlagon felüli volt, de érezhetően kezdtek fáradni a fiúk mindkét oldalon. Jöttek a cserék itt is, ott is, amiből érezhetően mi jöttünk ki jobban. Ebben az időszakban egy hazai hibát kihasználva sikerült szépítenünk, és az utolsó húsz percben ismét kiegyenlítődött a játék, sőt némi mezőnyfölény a mi játékunkat jellemezte, de újabb találatot már nem sikerült elérnünk. Összességében egy remek iramú mérkőzésen az a csapat győzött aki az ellenfél hibáiból többet használt ki.

A koncentráció hiánya ma 2 pontunkba került ...

MONOR - VÁC VLSE 2:2  (1:1)

Bátyity - Pozsonyi (Rétyi 60. perc), Morvai, Dani, Kovács - Sárai, Tóth ( Terplán 56. perc), Kiss ( Vas 77. perc), Pataki ( Danyis 49 perc) Kaszab ( Balog 61. perc), Holló.

Gól: Sárai, Kaszab.

Szombat délelőtt remek időben fogadtuk a VÁC VLSE csapatát. A mérkőzést mi kezdtük jobban, ellenfelünket az első perctől kezdve védekezésre kényszerítettük. A mezőfölényünket kettő óriási helyzet követte az első tíz percben, de ahogy az lenni szokott, ezek kimaradtak. A 20. perc környékén egy pontrúgást követően viszont már sikerült gólt elérnünk. A vezetés megnyugtatott bennünket, olyannyira, hogy egy védelmi megingásból néhány perc múlva kiegyenlített ellenfelünk. A félidő hátralévő részében is még jó néhány helyzetet alakítottunk ki, de a háló érintetlen maradt. Fordulás után szinte lemásoltuk az első félidőt. Mezőnyfölény, helyzetek, gól, 10 perc nyugalom , majd ismét egy felesleges hiba, amiből kiegyenlített ellenfelünk. A két vendég góltól eltekintve ellenfelünk szinte nem is járt a kapunk közelében, mégis 1 ponttal távozott a vendégségből. A mai nap srácaink nem voltak fejben a pályán, néhány kivételtől eltekintve, de csak az egységes csapat hozhat eredményeket, amivel ma hadilábon álltunk.

Szombaton 11:00 órai kezdettel fogadjuk a VÁC VLSE csapatát a bajnokság 12. fordulójában. Találkozó a sportpályán 10:00-kor.

Bajnoki eredmények:    1. forduló: FC Esztergom - Tatabányai Alapítvány SK 2:2,     12. forduló: FTC - UTE 2:0.

Bravúros győzelem !

UTE - MONOR  1:2 ( 0:1 )

Balogh - Pozsonyi ( Rétyi 45. perc ), Morvai, Dani, Kovács, - Sárai ( Terplán 58. perc ), Tóth ( Vas 63.perc ), Kiss, Pataki ( Balog 58. perc ), Holló, Kaszab.

Gól: Holló (2).

Értékes győzelmet arattunk az UTE otthonában, és így nem szakadtunk le az élmezőnytől. Az előző évben nem egy bajnokságban szerepeltünk a  hazaiakkal, így csak az eredményekre voltunk hagyatkozva az erőviszonyok tekintetében, de nem kellett csalódnunk. Vendéglátóink az első perctől kezdve uralták a játékot, és mezőnyfölényben játszottak. Ennek ellenére lehetőségek mégis előttünk adódtak, és három óriási helyzetünkből egyet értékesítettünk is, így a félidő 1gólos vezetés. A második félidő ismét hazai fölénnyel kezdődött, ami negyed óra elteltével meg is hozta az UTE egyenlítő találatát. A bekapott gól után jó néhány változtatást végeztünk, és átvettük a játék irányítását. Cseréink új lendületet hoztak a játékunkba és a kapura ismét mi voltunk veszélyesek. Sorra dolgoztuk ki helyzeteinket, és a hármas sípszót megelőző másodpercekben egy remek egyéni produkcióval megszereztük a győztes találatot.  Gratulálok a fiúknak ehhez a bravúros győzelemhez, bár hozzá kell tenni, hogy saját magunknak tettük ilyen izgalmassá a mérkőzést a rengeteg - tenisznyelven szólva -  ki nem kényszerített hiba miatt.

Figyelem !!!

A szombati UTE elleni bajnokira a gyülekező 7:50, indulás 8:00-kor a Monori spotpályáról. Találkozó 9:00-kor a CHINOIN SC Sporttelepén. Cím: 1046, Budapest, Tábor u. 16-18.

Heti program (10.24.-10.30.)

Hétfőn edzés 16:00-tól 18:15-ig, kedden edzőmérkőzés a Finn tartományi válogatott ellen 14:00-tól, találkozó 12:30-kor a pályán. Szerdán és csütörtökön 16:00-tó 18:15-ig edzés a sportpályán. Szombaton  Az UTE -nél játszunk bajnokit 10:00-kor, indulás Monorról 8:00-kor, találkozó a helyszínen( részletek később ! ) 9:00-kor.

Magabiztos győzelem !

MONOR - Finn regionális válogatott  8:2 ( 5:1 )

Balogh, Bátyity,- Pozsonyi, Morvai, Dani, Rétyi, - Pataki, Danyis, Kiss, Vas, Sárai, Kovács, Tóth, Terplán, - Kaszab, Holló, Balog.

Gól: Pataki (4), Holló (2), Kiss, Terplán.

Vendégeinkről annyit kell tudni, hogy a  Helszinkitől északra fekvő Tampere városából érkeztek, a régió korosztályos válogatottja. Hazánkban edzőtáboroztak, és több élvonalbeli eggyütessel is összecsaptak az elmúlt egy hétben ( Győr, Vasas, Főnix Gold ). A PFLA közvetítésével sikerült tető alá hozni a derbit, ami nagyon hasznosnak bizonyult mind két részről.  A kezdő sípszó elhangzása után azonnal átvettük az irányítást, sorra alakítottuk ki helyzeteinket, aminek az eredménye 20 perc elteltével 3:0 a javunkra. A félidő második felében ugyanolyan elszántan támadtunk, és még két találattal jeleztük, hogy komolyan vesszü a találkozót. Vendégeink egy hátsó bizonytalanságot kihasználva ugyan szépítettek , de így is magabiztos előnnyel vonulhattunk pihenőre.  A második játékrészben egy kicsit belekényelmesedtünk az eredménybe, és ez felhozta a Finneket. Bő negyed órán át uralták a  játékot, tetszetős támadásokat vezettek, és újabb találatot értek el. A mérkőzés utolsó időszakára azonban visszavettük a kezdeményezést, és újabb háróm gólt rúgva beállítóttuk a magabiztos 8:3-as végeredményt. A területvédekezésre berendezkedett északiak nem igazán tudtak mit kezdeni a mélységből induló gyors embereinkel, akik rendre góllal fejezték be a támadásainkat, és ilyen arányban is megérdemelten nyertük meg a találkozót. Köszönet a vendégeknek, és gratulálok a srácainknak !

Papírforma eredmény !

Monor - MTK Hungária FC  0:3 ( 0:2 )

Balogh- Pozsonyi (Kovács 66. perc ), Morvai, Dani, Terplán,- Sárai, Tóth ( Vas 64. perc ), Kiss ( Kaszab 51. perc ), Pataki,( Rétyi 50. perc )- Holló, Balog.

A sima, papírforma vereségnek tűnő eredmény ellenére szégyenkezni valónk nincs. A játék képe alapján ugyan megérdemelt az MTK győzelme,de egy igazán jó iramú mérkőzést láthattak a kilátogatók. A mérkőzés kezdetén nekünk ugrott ellenfelünk, aminek eredménye szűk negyedóra elteltével 0:2. Ezután gólcsend jellemezte a félidőt.  Ellenfelünk irányította a játékot de a kapura nem voltak igazán veszélyesek, mezőfölényüket nem tudták újabb gólra váltani. Mi többnyire a védekezéssel voltunk elfoglalva, de nem adtuk fel a támadás lehetőségét, és a félidő második felében veszélyeztettük is a vendégek kapuját, de csak helyzetekig jutottunk. A kilátogatók egy igazán jó iramú első félidőt láthattak. A második félidő kezdetét lemásolták  a vendégek, nekünk estek, és 5 perc elteltével újabb találatot értek el. Ahogy teltek a  percek a játék kezdett kiegyenlítődni, bár az iram kicsit visszaesett, de még mindég az átlagon felüli volt. Ebben az időszakban többször tudtunk igéretes támadásokat vezetni, de sajnos a gól ebben a játékrészben is elmaradt a részünkről. Összeségében egy rendkívül jó iramú mérkőzésen megérdemelt vendég győzelem született, de úgy gondolom, hogy szégyenkezni nincs okunk hiszen a korosztályunk szinte legjobbjával szemben maradtunk alul a mai napon.

Heti program (10.17.-10.23.)

Hétfőn, kedden, csütörtökön, 16:00-tól 18:15-ig edzés a sportpályán. Szerdán a Pest megyei vállogatott keretnek edzés Mogyoródon 17:00-kor. Indulás a pályáról 15:15-kor, találkozó a Mogyoródi pályán 16:00-kor, a többieknek nincs edzés ezen a napon. Szombaton az MTK Hungária csapatát fogadjuk a bajnokság 10. fordulójában. A mérkőzés 11:00-kor kezdődik, találkozó 10:00-kor a sportpályán.

Javuló forma, sok hibával !

Gyöngyös AK - MONOR  2:3 ( 1:1 )

Bátyity-Pozsonyi (Rétyi 66. perc),Morvai, Dani, Kovács (Terplán 41. perc)-Sárai, Tóth, Kiss (Vas 70. perc),Pataki, Kaszab (Balog 70. perc) Holló.

Gól: Pataki, Tóth, Terplán.

Javuló forma, mégis rengeteg hiba jellemezte mai játékunkat. A mérkőzés első percétől kezdve mi irányítottuk a mérkőzést, aminek bő tíz perc múlva meg is lett az eredménye. Egy remek mélységi passzt követően a ziccert nem hibáztuk el, 1:0. Ezután sorra alakítottuk ki helyzeteinket, de a félidő közepén mégis a Gyöngyös szerzett gólt egy "amatőr" hiba után, így a kimaradt helyzetek miatt döntetlen állásal vonulhattunk pihenőre. A második félidő viszont úgy kezdődött ahogy arról mindenki álmodik, 42. perc, egy bal oldalról elvégzett szabadrúgás követően gólt értünk el, így ismét nálunk volt az előny. Lendületben maradtunk, bátran magabiztosan játszottunk, igaz sok-sok hibával, de azért kapufa, néhány veszélyes átlövés, és remek kiugrások jellemezték a játékunkat. Ebben az időszakban több góllal növelhettük volna előnyünket, azonban sok-sok aprócska hiba miatt csak egyet sikerült értékesíteni a sok lehetőséből. A harmadik gólunk után túlzottan megnyugodtunk, és egy felesleges hibát követően a hazaiak újabb gólt értek el, igaz ez a találat a mérkőzés utolsó percében született. így az eredmény már nem változott. Összességeben a győzelmünk megérdemelt volt a mutatott játék alapján, akár nagyobb arányban is. Gratulálok a csapatnak.

Heti program (10.10.-10.16)

Hétfőn 16:15-től 18:15-ig, kedden, szerdán és csütörtökön 16:00-tól 18:15-ig edzés a sportpályán. Vasárnap Gyöngyösre utazunk busszal. Indulás 07:00-kor a pályáról.

Játékból elégséges, akaratból viszont jeles !

MONOR - Videoton FC: 2:2 ( 1:2 )

Bátyity-Pozsonyi ( Varga 70. perc),( Balogh P. 74. perc ), Morvai, Dani, Kovács,- Sárai, Danyis ( Pataki 16. perc ),( Vas 54 perc ), Kiss, Terplán ( Tóth 52. perc ), - Kaszab ( Balog 54. perc ), Holló.

Gól: Holló, Balog

Sajnos múlt heti remek formánkat nem sikerült átmenteni a mai napra, ráadásul Danyis húzódással bajlódik, míg Holló és Morvai megfázás miatt hagyta ki a heti munkát, mégis mi kezdtük jobban a mérkőzést. Igaz ez a kijelentés csak az első hat percre volt jellemző, ugyanis ennyi is elég volt, hogy kétszer is ziccerbe kerüljünk. A lehetőségek mind kétszer kimaradtak, a Vidi viszont átvette az irányítást, uralta a mérkőzést, és alakította ki a helyzeteket sorra, minek eredménye képpen két góllal el is húztak. A félidő utolsó percében egy meglógást követően szépítettünk, igy 2:1-es vendég vezetéssel mehettünk pihenőre. A második félidőben minden ugyanott folytatódott ahol az elsőben abba maradt, a Videoton támadott, mi védekeztünk. Negyed óra elteltével viszont kezdett kiegyenlítődni a játék, friss embereink új lendületet hoztak a játékunkba. A 70. percben egy szerencsés találattal sikerült is az egyenlítés, így a vége 2:2-es döntetlen. A mai nap ennyire tellett a srácoktól. A  játék nem ment, viszont az akarás 1 pontot hozott a konyhára, és ezért dicséret illeti őket, mert egy olyan mérkőzésen sikerült pontot szereznünk ahol gyakorlatilag a játékkép alapján nem mi voltunk az esélyesek. Egész heti vesszőfutásunkat ráadásul még egy szerencsétlen szituációból történt sérülés is tetőzte, ugyanis Varga Pisti csuklója meslérült, és bizonytalan, hogy mikor végezhet teljes értékű munkát. A csapat nevében gyors felépülést kívánok neki, és minden lábadozónak!

Heti program (10.03.-10.09)

Hétfőn, kedden, szerdán és csütörtökön 16:15-től 18:15-ig edzés a sportpályán. Szombaton a Videoton érkezik hozzánk. Kezdés 11:00-kor, találkozó 10:00-kor a pályán.

Fegyelmezett játék 3 pontot ért !!!

Airnergy FC-Goldball - MONOR:   2:3 ( 0:2 )

Monor: Balogh-Pozsonyi, Morvai, Dani, Varga,- Kovács, Terplán, Danyis, Kaszab (Sárai  77. perc),- Holló, Kiss ( Balog 58. perc).

Gól: Holló, Kaszab, Balog.

Vasárnap délelőtt, remek napos időben került megrendezésre a Airnergy FC-Goldball elleni idegenbeli mérkőzésünk. A kezdeti tapogatózás után a hazaiak vették át a játék irányítását, és szegeztek bennünket saját térfelünkre. A fizikálisan erősebb ellenfelünk ellen mi a kontrákra voltunk berendezkedve, probáltuk elkerülni az egy - egy elleni párharcokat. Ilyen kontratámadásból sikerült vezetést szreznünk a 20. percben, és növelni előnyünket a félidő utolsó percében. A rövidke pihenő után szokás szerint az " öltözőben" maradtunk és koncentrációs hibák miatt az  Airnergy 7 perc alatt kiegyenlített és egy kapufával jelezte a 3 pont igényét. Ebben az időszakban szerencsénk volt, és  a hazai kapufa is velünk volt, ezután egy kicsit kiegyenltődött a játék. A mérkőzés vége előtt 10 perccel egy újabb kontratámadás után  ismét vezetést szereztünk, és előnyünket megtartottuk a mérkőzés végéig. Összességében egy remekül felkészített, jó erőkből álló ellenfelet sikerült legyőznünk harcos, fegyelmezett játékkal. Gratulálok a csapatnak !!!

Heti program (09.26-10.02)

Hétfőn, kedden szerdán és csütörtökön 16:15-től 18:15-ig edzés a sportpályán. Vasárnap az Airnergy csapatához látogatunk a bajnokság 7. fordulójában. Indulás Monorról 9:30-kor, találkozó 10:00-kor az Építők pályán Bp. Népliget.

Eredmények a 7. forduló szombati mérkőzéseiről: MTK-Tatabánya 5:2,  Esztergom-Szigetszentmiklós 7:0,  Videoton-Kecsksmét 0:1

MONOR-REAC   2:0

Monor: Balogh P.-Pozsonyi (Rétyi 78. perc ), Morvai, Dani, Kovács ( Varga 78. perc), Sárai,(Kiss 78. perc), Tóth ( Terplán 75. perc),Danyis ( Balog Sz. 51. perc ),Kaszab, Holló, Pataki (Vas 71. perc.).

Gól: Kaszab, Danyis.

Heti program (09.19-09.25)

Hétfőn,  kedden,  szerdán és csütörtökön 16:15-18:15 edzés a sportpályán. Szombaton Monoron fogadjuk a REAC csapatát.

A mérkőzés 11:00-kor kezdődik, találkozó a pályán 10:00-kor.

Egy fejezet lezárult, de a történet természetesen folytatódik !!!

A héten változás történt a csapat szakmai vezetésében . Bajári Tamás 5 év után távozik a csapat éléről .

Távozásom kapcsán nem kell semmiféle mögöttes és háttérben zajló konfliktusra gondolni .

A csapat szakmai munkájában , koncepcióban ez semmiféle törést nem okoz . Földesi Zoli barátom több mint egy éve a csapattal van , az utóbbi időben a napi feladatokat már ő látta el . Hiszem hogy a stafétabot nála jó kezekben lesz.  Az időzítésről csak annyit , hogy most került minden ügy elintézésre és innentől "csak" a napi munkára kell koncentrálni . Az átadási folyamat már nyár vége óta megkezdődött, a napi irányítást már ezen időszakban Zoli végezte. Köszönöm mindenkinek akik segítették munkánkat , mellettünk álltak, szurkoltak nekünk . Köszönet a SZÜLŐKNEK , minden sportbarátunknak , egyesületünk vezetőinek edzőinek , akadémiai szakmai stábnak és legfőképpen a gyerekeknek , hiszen ez az egész róluk szól  . Külön nem sorolnám fel a neveket mert szerencsére nagyon hosszú a lista .  Rengeteg kellemes emlék , történet kavarog bennem amit ennek a kis társaságnak köszönhetek. Minden sportbarátnak további sok sikereket kívánok mind a sportban mind a magánéletben !

Heti program (09.05-09.11)   !!!

Hétfőn 16:00 - 18:30 edzés és szerelésosztás  , kedden  szerdán és csütörtökön 16:15-18:15 edzés a sportpályán. Szombaton Monoron fogadjuk az Esztergom csapatát . A találkozó 11:00-kor kezdődik , találkozó a pályán 10:00-kor .

Nagyszerű mérkőzésen balszerencsés vereség  !!!

FTC - Monor     4 : 3  (0:2)

Monor :  Balogh - Pozsonyi (Varga 62. perc) , Morvai , Dani , Rétyi  - Danyis (Pataki 50.perc) , Kovács , Tóth  (Terplán 63. perc) -  Kaszab , Holló , Balog

Szombaton nem a legjobb előjelekkel látogattunk a bajnokság egyik esélyese otthonába. Sárai és Vas betegség miatt hiányzott . A mérkőzést a hazaiak irányították és negyedóra elteltével kimaradt az első ziccerük is . A félidő derekán magunkhoz tértünk és kiegyenlített lett a játék . Egy bombalövés még centikkel elkerülte a hazai kaput , de aztán egy  szép támadásból megszereztük a vezetést. A gól kissé megfogta a hazaiakat egyre bátrabbak lettünk . A félidő vége előtt megdupláztuk előnyünket , így 2:0-val fordulhattunk. A hazaiak mindent egy lapra téve támadtak és ennek meg is lett az eredménye , hiszen elég gyorsan szépítettek. A középkezdés  után ismét betaláltunk . A gól után eldönthettük volna a mérkőzést , de óriási helyzetbe az oldalhálót találtuk el . Sajnos  sérülések miatt a kényszerű cserék miatt teljesen felborult az amúgy is tartalékos csapatunk összeállítása. Nagyon feljött a Fradi és nagy nyomás alá helyezett minket . 10 perc alatt 3 gólt hoztunk össze buta hibákból. Az utolsó 10 perc újabb fordulatot hozott a játékban . Mi kerültünk fölénybe és mindent megpróbáltunk az egyenlítésért . Négy óriási lehetőségünk is volt , de sajnos rendre rossz döntést hoztunk a kapu előtt , így 4:3 arányban alulmaradtunk . Összességében egy változó , lüktető mérkőzésen nem érdemeltünk vereséget . Mindkét csapat nagyszerűen küzdött és többek szerint is egy kiemelkedő derbit játszott . A mai mérkőzésben sokkal több volt , de sajnos tartalékosan nem tudtunk újítani a második félidőben . Emelt fővel jöhettünk le a pályáról , hiszen mindenki odatette magát és több jó egyéni teljesítmény is akadt. Mindent elmond, hogy a vereség ellenére Akadémiánk szakmai igazgatója külön gratulált a játékhoz .   Erre a hozzáállásra lehet építeni és ezt a formát kell a továbbiakra átvinni.

3. forduló :  Airnergy - Honvéd  3 : 1  , REAC - Tatabánya  3 : 0 , Gyöngyös - UTE  3 : 2  ,  Jászberény - MTK  0 : 4  ,   Szigetszentmiklós - Vasas   0 : 2  ,   Esztergom - Kecskemét   1 : 0 ,  Videoton - Vác  3 : 0

Bajnoki eredmények  !!!

2. forduló :   Honvéd - REAC   7 : 1  ,   Tatabánya - SZTK  10 : 0

1 . forduló : Airnergy - UTE  2 : 2

Heti program (08.29-09.04)   !!!

Hétfőn , kedden   és csütörtökön 16:15-18:15 edzés a sportpályán. Szerdán az évnyitók miatt nem lesz edzés !! Szombaton a Népligetben  vendégszerepelünk az FTC vendégeként . A találkozó 11:00-kor kezdődik . Indulás a pályáról 09:30-kor , találkozó a Népligetben (Kismartoni út)  10:00-kor.

A helyzetkihasználással és szerencsével is hadilábon álltunk   !!!

Jászberény - Monor     0 : 0  (0:0)