Friss Hírek

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

Megnyertük a szomszéd várak csatáját - Vasas-Újpest 3:0

SASAV  2011.10.03. 19:13

Régen ízlelhettük meg a győzelem ízét, különösen a Fáy utcába. Most végre erre is sor került. A fontos UTE elleni rangadót, egy félidő alatt, különösebb nehézség nélkül lerendeztük.

Régen rúgtunk 3 gólt egy meccsen. Most ez is, ebben a bűvös első félidőben sikerült. Beliczky Gergő hatalmasat játszott, mindhárom gólunkban főszerepet játszott (2 gólpassz, 1 gól). Ezzel a teljesítménnyel megmutatta igenis lehet rá számítani akár kezdőként is.

A pesti csapatok ellen jól megy idén. Hisz a Fradit is megvertük, most az Újpestet, és a Honvéd se bírt velünk. Most az egyszer sajnálhatjuk, hogy az MTK a másodosztály keleti-csoportjában szerepel..:)

Ebből a mérkőzésből végre lehet meríteni a folytatást illetően. És még sok ilyen első félidőt kívánok magunknak!

Végül a 11. helyen végeztünk

SASAV  2011.05.25. 21:25

Tavaszi menetelésünknek köszönhetően hamar elkerültünk a kieső zónából, és sokáig stabil 8. helyen álltunk, még az utolsó fordulóban is. Ám a Kecskemét elleni döntetlenünk kevésnek bizonyult és a végén 3 csapat is megelőzött. A tavaszt illetően (annak az első 2/3-ára) panaszunk nem lehet, a végén kiengedtek a fiúk, amikor már nagy tétje nem volt a dolognak.

Mi szurkolók nagyon kiváncsian várjuk hogyan alakul az uborkaszezon, és milyen összetételű csapattal vágunk neki a következő idénynek.

Mindig Vasas!

Sima győzelem a ZTE ellen - Vasas-ZTE 2:0

SASAV  2011.04.30. 18:00

Volt miért revansot vennünk a kék-fehérek zegiek ellen, főként az MK búcsúnk miatt, de a bajnokságban is az őszi találkozón az utolsó utáni pillanatokba vertek meg minket. Talán az előbb felsoroltak miatt is, illetve azért, mert nekünk nem volt olyan nagy tétje a mérkőzésnek, sokkal felspanoltabban, tüzesebben kezdtük a mérkőzést. a 33. percben aztán a jól bevállt Lázok beadás ismét zavart keltet és Varga csak Liszteshez tudta kimenteni a labdát aki nem hezitált a 16-osról kapásból a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, ezzel megszerezte első gólját a Vasasnál. A ZTE csak szögletekből volt veszélyes az első félidőben. A második játékrészben három nagy ziccert rontottunk Rezes, Ferenczi, Szilágyi révén. Sőt Ferenczi még tizenegyest is hibázott. Ezen a meccsen ez is belefért, a ZTE nem egyáltalán nem bizonyult nagy falatnak. a Lázokot váltó Ponczók (aki nagyon agilis volt) is megszerezte első gólját nálunk egy gyönyörű cselsorozat végén Vlaszákkal babrált ki csúnyán amikoris átemelt felette.

Mindent összevetve egy sima meccs volt. Ha jobban koncentrálunk, a 100%-os helyzeteknél, valamint belőjük a tizenegyest a hatost visszaadtuk volna a ZTE-nek. Így is nagy örömet okoztak a srácok, és meseszerű tavaszt produkálnak. Le a kalappal!

Menetel(j)ünk tovább, tovább! - Kaposvár-Vasas 0:1

SASAV  2011.04.02. 10:31

Kéthetes pihenő után érkeztünk úgy Kaposvárra, hogy a somogyiak elérték idei célkitűzésüket, azaz kiharcolták a bennmaradást. Magyarul ők önfeledten, kis túlzással tét nélkül vághattak neki a mérkőzésnek. Ellenben nekünk minden pont számít. Az első félidőben mégis a Kaposváriak tűntek idegesnek. Mi jobbak voltunk az első játékrészben, de ez gólban nem mutatkozott meg. Jött a második félidő. Az 58. percben beállt Oláh Lóránt. Ennek nem túlságosan örültünk, (általában betalál ellenünk) annak inkább igen, hogy nem a meccs elejétől fogva játszott. Két helyzetet is kialakított, de nem járt sikerrel. Hozzáteszem nagyjából ennyi veszélyeztetése volt egész meccsen a Rákóczinak. Amikor már úgy tűnt marad a 0:0 (ismét), akkor jött Lázok Jani akinek két villanása volt egész meccsen, de ennyi is elég. Az egyikkel gólpaszt adott; Ferenczihez centerezett aki 5 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt, ezzel megszerezte szezonbeli 9 gólját. A krónikához hozzátartozik, hogy a gól előtt Lisztes szerezte meg a labdát a tizenhatosnál. Kellett már ez a Ferenczi gól (idén még csatáraink nem lőttek gólt), kellett a három pont. Egyenlőre verhetetlenek vagyunk, 563! perce nem kaptunk gólt. A védekezésünk dicséretes, nagy alázattal, szervezetten, motiváltan védekezünk. A játék előre fele még mindig nem az igazi. De kit érdekel, ha hozzuk a meccseinket. És ezzel a győzelemmel immáron előrefelé tekintetgethetünk, nem pedig hátra. Nagyon sűrű a mezőny, ha támadójátékunkis a védekezés szintjére fejlődik akkor nagyon szép eredménnyel zárhatjuk a centenáriumi esztendőt.

473 perce nem kaptunk gólt! - Siófok-Vasas 0:0

SASAV  2011.03.20. 10:35

Ismételeten fontos meccs volt a Siófok elleni, ahol legfőként az volt a tét, hogy a Siófokot a kiesés szélére taszítjuk, és mi pedig nézhetünk előre a felsőház irányába esetleges győzelmünkkel. Kompromisszum született, maradt a 6 pont differencia a csapatok között. Hogy ez kinek jó? Az majd elválik, hisz rendkívül szoros a mezőny. A krónikához hozzátartozik, hogy irreális körülmények uralkodtak Siófokon, és emlékezhetünk, hogy ősszel mély talajon mindig vereséget szenvedtünk. De a védelmünk tavasszal óriási fejlődésen ment keresztülnem, és immáron 473 perce bevehetetlen a kapunk. Még a csatárainknak kéne felvenni a kesztyűt, és akkor nem lehet problémánk.

Széppé tett centenárium - Vasas-Újpest 1:0

vasassc.hu  2011.03.14. 10:34

Kígyózó sorok a jegypénztárak előtt, tömeg a stadionban, vérbeli futballhangulat. Bizony, csak dörzsöltük a szemünket a mérkőzés előtt, rég volt már ilyenre példa a Fáy utcában. Persze, egy centenáriumi meccshez dukál is a sok néző, no meg az olyan fantasztikus körítés, amiben részük lehetett a kilátogatóknak. A centenáriumi zászlóval ezúttal tizenegy Vasas-legenda vonult ki az Illovszky Stadion gyepére, majd gyászszünet következett a Vasas-család elhunyt tagjai emlékére. Végül az utánpótlás csapatok képviselői száz labdát rúgtak ki a közönségnek.

Abban azért biztosak lehettünk, hogy a remek kezdeményezések mellett elsősorban csapatunk tavaszi teljesítménye volt a fő motivációs tényező a szurkolók számára, Komjáti András gárdája a bravúros győri győzelem után vérmes reményekkel fogadta a Mészöly Géza által dirigált Újpestet is. Az viszont intő jel volt, hogy a legutóbbi tizenkilenc egymás elleni meccsen mindig kaptunk a negyedik kerületiektől gólt. Ma ebből a szempontból is változás következett be…

Nagy iramban kezdtük a találkozót, gyors támadásainkkal szinte az őrületbe kergettük a lila-fehér védelmet. Gáspár már a 6. percben újra nyerőember lehetett volna, de nem találta el jól a Lázok lövése után hozzákerült  labdát, így Balajcza menteni tudott.
Két perc múlva Rezest indította Lisztes a baloldalon, a fiatal szélső lefutotta őrzőit majd a léc alá lőtt. Következhetett az első extázis a Fáy utcában…

Szeretünk a Győrrel játszani - Győri ETO-Vasas 0:1

SASAV  2011.03.06. 09:48

Mint ismeretes tavaly az őszi fordulóban hazai pályán nagyon szép játékkal magabiztosan nyertünk, az egyik legtehetősebb magyar klub, a Győr ellen. Szerettük volna ezt a jó sorozatot folytatni. Idegenben az utóbbi két évben nem kaptunk ki Győrben sem. Mindkétszer 1:1 lett a végeredmény. A mai meccsen ezt a szériánkat tovább javítottuk, hisz 1:0-ra legyűrtük az Etot. Ismét jónak bizonyult a Komjáti féle taktika. Masszív védekezésből veszélyes támadásokat vezetni. Kellemetlen volt ez a Győrnek, mert az ő taktikájuik is hasonló elvekre épül, de ellenünk ezt nem sikerült kamatoztatniuk. A gólt ennek elenére nem kontrából, hanem pontrugásból szereztük. Lisztes szögletét követően a lecsurgó labdát Gáspár passzolta be a kapuba, mellyel nagyon értékes három pontot zsebeltünk be. Ezzel a győzelmünkkel veretlenek vagyunk idén, és külön kuriózum, hogy a tavaszi szezonban egyedüli csapatként még nem tudták bevenni kapunkat. Csak így tovább! Hajrá Vasas!

Bíztató nyitány - Vasas-Videoton 0:0

SASAV  2011.02.27. 20:09

Az idei tavaszt furcsa körülmények között kezdtük, hisz immáron van tulajdonosunk, biztos lábakon állunk, nem kell félnünk a megszűnés ellen. Nyolc játékos érkezett. Lisztes és Németh Gábor sajátjaink lettek, míg a többiek kölcsönbe érkeztek. Többük csak nemrég csatlakozott a kerethez, ezért félő volt az összeszokottság hiánya. Félő volt az is, hogy pont a bajnokságot fölényesen vezető Videoton ellen kell kezdenünk. Azonban a meccset végignézve elmondhatjuk, hogy áthidaltuk ezeket a problémákat, és egyenrangú ellenfelei voltunk a listavezetőnek. Még úgy is, hogy Arnautot a 60. percben kiállították. Az új játékosok is szépen muzsikáltak. Rezes Lászlót választották a meccs legjobbjának, de Kulcsár Dávid is jól futballozott. Bizakodva várhatjuk tehát a folytatást. Hajrá Vasas, Hajrá Angyalföld!

A Híd Akvizíciós Zrt lett a befutó

SASAV  2011.02.04. 18:06

Hosszas huzavona után végre megkötetett, a Vasas Futball szakosztályának új többségi tulajodonsa Faragó Attila a Híd Akvizíciós Zrt vezérigazgatója. Az aláírással a Híd Akvizíciós Zrt. nem csupán a Vasas felnőtt labdarúgócsapatának működtetését vette át, hanem társtulajdonosként a továbbiakban részt vesz a Vasas Akadémia irányításában is.

A Wallis lehet az angyalföldi futballcsapat megmentője

Forrás: NS  2010.11.28. 16:15

Markovits László illusztris társaságban nézte meg a pénteki Bp. Honvéd–Vasas (0–0) mérkőzést. Az angyalföldi klub ügyvezető elnöke mellett ott ült a Bozsik-stadion VIP-páholyában Veres Tibor, a Wallis-cégcsoport tulajdonosa, Magyarország egyik leggazdagabb és legsikeresebb üzletembere is. Veres Tiborról tudni kell, hogy szereti a futballt, a sportág elkötelezett híve, olyannyira, hogy az Egyiptomban bronzérmet szerző U20-as válogatott egyik fő támogatója éppen a Wallis cégcsoport volt. A Nemzeti Sport információi szerint Veres Tibor már minden anyagot megkapott Angyalföldről, amelyből világosan kiderült, a Vasasnak nincs tartozása, így tiszta üzletről beszélhetünk.

Leiratkozás

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre