Mesterhármasok

LIVERPOOLBAN

ELSŐ MESTERHÁRMAS
Reading (Ligakupa meccs) /2007.09.25./

Rafa Benitez úgy döntött, hogy beteszi a kezdőbe Torrest és ezt a döntését Fernando kíváló teljesítménye igazolta. A 23.percben született meg a Vörösök vezető találata Yossi Benayounnak hála. Ám nem sokáig örülhettek, ugyanis 4 perccel később a másik oldalon Convey egyenlített. A második félidőben felpörgött a játék miután Torres az 50.percben egy kíváló szöktetés után megszerezte a vezetést. A Reading erre is válaszolt: Halls kihasználta a kapu előtti nagy kavarodást, ezzel 2:2. De még korántsem volt vége. A 71.percben egy gyönyörű Riise-beadást követően Torres megszerezte 2.gólját a mérkőzésen, ezzel ismét vezetést szerezve a vendégeknek. Ezt az előnyt nem sokkal később növelni is tudta, amikor Gerrard kiugratását követően szemtől-szemben állt a kapussal. Először bohócot csinált belőle, majd elvitte mellette a labdát és az üresen álló kapuba pöckölte. Megkoronázva esti teljesítményét tehát mesterhármasra "szépítette" dupláját. Gyönyörű játék a 2.félidőben, élvezetes meccs - ezekkel a szavakkal lehetne jellemezni a találkozót.

Torres véleménye:

"A meccs elején aligha gondoltam, hogy három gólt is lövök majd. Szoros mérkőzés volt sok góllal, de a győzelem kulcsa a helyezkedés volt illetve a kíváló passzok Letotól, Riisetől és Gerrardtól. Ha választanom kellene kedvenc gólt, akkor a második gólomat választanám, szerintem ez volt a legjobb a három közül. Az első gólomnál a védő elé kellett kerülnöm, hogy be tudjam rúgni a kapus mellett a labdát a hosszú sarokba. A másodiknál Riise engem szemelt ki a tizenhatoson belül, a harmadik gólnál pedig Gerrardnak jár a pont, akinek köszönhetően tisztán álltam a kapussal szemben."

"Csodás emlék marad. A meccs végén odamentem a bíróhoz és elkértem a labdát. Össze sem tudnám hasonlítani ezt a mesterhármast azzal, amit a spanyol válogatottban lőttem, mert bár mindkettő különleges volt a számomra, de más körülmények közt szereztem."

MÁSODIK TRIPLA
Middlesbrough (Premier League meccs) /2008.02.23./

Folytatódtak a Premier League küzdelmei, ebben a fordulóban a Middlesbrough volt a Liverpool ellenfele. A mérkőzést a Vörösök stadionjában, az Anfielden tartották. Igazán jó iramban kezdődött a meccs, s már a 9.percben megszületett az első gól: Downing szabadrúgásából Tuncay talált a hálóba, így 1:0 a vendég Boro csapatának. Az egyenlítés egy hatalmas védőhiba után következett a 28.percben: Aka próbálta hazafejelni a labdát, ám az pont a spanyol csatár, Fernando Torres elé pattant, aki nem hibázott...Gyönyörűen elvitte a kapus mellett a labdát, s bár a védők visszaértek, még estében épp be tudott találni, 1:1 tehát. Bő egy perc telt csak el és a Liverpool megfordította az állást. A vezetés megszerzése ismét Torres nevéhez köthető: Fabio Aurelio adott kiváló passzt El Ninonak, aki egy igazítás után rá is bombázta úgy 22 méterről, hatalmas gól!!! Ezzel a csodás találattal lett 2:1 a hazaiaknak. Az első félidő vége felé Tuncay ismét gólt szerzett, de ezt a játékvezető érvénytelenítette, mert a Boro csatára felkarral talált a hálóba, s ezért a megmozdulásáért még egy sárgát is elkönyvelhetett. A második félidőben is fokozott volt a tempó, mindkét együttes a 3 pontért hajtott. A 61. percben aztán a Middlesbrough megint óriási hibát vétett: Kuyt ívelt messziről, még a 'Pool térfeléről egy labdát, a védők megzavarodtak, pontosabban Swarzer és a kijövő kapus nem értették meg egymást. Megint Torres volt résen, aki ki is tudta használni a kavart, és a tizenhatos előteréből pöckölte be a labdát az üresen álló hálóba. Fernando Torres így megszerezte a Premier League-beli első mesterhármasát, a Liverpool színeiben pedig a másodikat, miután már a Reading elleni ligakupameccsen is triplázni tudott. Sőt, pár perc elteltével akár mesternégyest is szerezhetett volna, hiszen a Gerrardtól kapott mesteri passz után kishíján sikerült a jobb sarokba berúgnia, de a kapus ezúttal bele tudott nyúlni, s így maradt a 3:1. A 84. percben aztán ismét jött egy fordulat, 3:2-re feljött ugyanis a Boro. Downing lőtte be a szélről a kijövő Reina mellett. Ezzel a góllal felpörgött a játék, az utolsó pár percben fokozódtak az indulatok. Ennek következtében nem sokkal a vége előtt egy kisebb meg nem értés után Aliadiere megpofozta a liverpooli középpályás Mascheranot, s ezért a tettéért piros lapot kapott. A Boro 10 emberrel már aligha tűnt úgy, hogy ki tud egyenlíteni, s ez szerencsére nem is történt meg. Ezzel a 3:2-vel a Liverpool 3 pontot kaszírozott, s feljött a tabella 4.helyére.

HARMADIK MESTERHÁRMAS
West Ham United (Premier League meccs)  /2008.03.05./

A Liverpool hétközi meccse nem BL-összecsapás volt, a Vörösök egy korábbi, elmaradt mérkőzésüket pótolták be szerda este. A meccset a Liverpool otthonában, az Anfielden tartották, az ellenfél pedig a West Ham United csapata volt. Kiváló iramban kezdődött a találkozó, a hazaiak már korán átvették a játék irányítását. Az első helyzet is liverpooli részről érkezett: Fernando Torres fejelt a kapu irányába, a labda pár centivel kerülte csak el a kaput. Viszonylag korán, már a 8.percben az eredményen is tükröződött a fölény: Kuyt passzolt jól Torresnek, a spanyol csatár pedig elegánsan, külsővel rúgta be, 1:0.

A gól után a Vörösök picit visszavettek a tempóból, aminek kishíján meg is látták a kárát: Reina rosszul jött ki a kapujából, s Boa Morte lövését, már csak Arbeloa tudta blokkolni. Az első játékrész végéhez közeledve a 'Pool ismét rákapcsolt, Skrtel fejese és Gerrard lövése is kishíján beakadt. A második félidőben már nem volt kétség, a Liverpool uralta a játékot, a West Hamet a kapujuk elé szorították. A 61.percben aztán egy Xabi Alonso szögletet követően megszületett az est második találata is: ismét az elemében lévő Fernando Torres volt résen s duplázta meg góljai számát. A gólpassz ezúttal is a holland Kuyt nevéhez köthető, aki remekül ismerte fel a helyzetet, és rúgta Torresnek a labdát.

A Kölyök egy káprázatos fejessel hozta 2:0-ra a meccs állását. A 67.percben Torresnek akár már meg is lehetett volna a tripla, fejese után a labda azonban a lécen csattant. A harmadikra még várni kellett. A 81.percben aztán kitört a hangorkán, Fernando a Riisetől kapott labdát estében be tudta rúgni, s ezzel történelmet írt. A spanyol csatár 62 éves csúcsot állított be azzal, hogy egymás után két hazai meccsen is mesterhármast rúgott. Ez legutóbb 1946-ban fordult elő... Fernando Torres tehát 3:0-ra hozta a meccs állását. Rafa Benitez rögtön ezt követően le is cserélte a nap hősét, a Koptól hatalmas ünneplést kapott. Helyére Crouch érkezett. De Fernando találataival nem volt vége a liverpooli gólgyártásnak: Gerrard a 83.percben megadta a kegyelemdöfést: egy hatalmas bombát zúdított a West Ham kapujába, a hálóőr tehetetlen volt. Ezzel a fergeteges győzelemmel a Liverpoolnak sikerült megtartania a 4.helyet a tabellán.

SPANYOL VÁLOGATOTTBAN

San Marino (2006-os VB-selejtező)

- nincs infó -

MÁSODIK MESTERHÁRMAS
Új-Zéland (Konföderációs Kupa)  /2009.06.14./

Fernando Torres már az első 17 perc alatt eldöntötte a meccset, három gólt vágott ugyanis a kissé megszeppent új-zélandiak kapujába. A Kölyök a 6.percben kezdte a gólszórást, amikoris Fabregastól hozzá került a labda, majd nem sokat tétovázva egy elegáns mozdulattal a kapu jobb felső sarkába csavarta azt. A 14.percben érkezett a második találat, ezúttal Villa adta a gólpasszt. A harmadik egy gyönyörű fejesgól volt a 17.percben, s az új-zélandiak ezzel gyakorlatilag búcsút is mondhattak a mérkőzésnek. A spanyolok további két góllal tömték meg őket, a végeredmény tehát 5:0 lett.

"Jól jött a csapatnak és nekem is, mindig fontos gólt szerezni. Hármat is lőttem, tehát nagyon boldog vagyok.."

● Üdv a Torres9fan-on!!

Fernando Torres: az EB- és VB-győztes Kölyök. Korunk egyik legjobb futballistája, a Chelsea és a spanyol válogatott csatára, és nem mellesleg egy kétgyermekes családapa. Itt mindent megtudhatsz Róla. Képek, hírek, életével kapcsolatos adatok és minden ami egy fansite-on lenni szokott. Fedezd fel az oldalt! Kellemes időtöltést kíván..